Investors

Iestājas par dažādību un iekļaušanu

Anda Asere, 08.03.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV dibinātā organizācija #MovingForward mudina riska kapitāla kompānijas ieviest politiku pret diskrimināciju un uzmākšanos; 8. martā uzsāk attīstību arī Eiropā.

«Es esmu daļa no četru dibinātāju komandas, mēs visi esam inženieri un uzņēmēji, un vairāki no mums ir pieredzējuši dažādas intensitātes uzmākšanos. Drīz pēc tam, kad ASV sākās #metoo kustība, bija vakariņas, kur piedalījās desmit uzņēmējas. Sarunas pievērsās šai tēmai, un kāda pajautāja, cik daudzas no mums ir pieredzējušas uzmākšanos, piesaistot finansējumu. Un piecas no desmit to bija pieredzējušas,» stāsta Džinnija Fāza (Ginny Fahs), #MovingForward līdzdibinātāja.

Fragments no raksta

Ievēro uzvedības kodeksu

Organizācijas Riga TechGirls līdzdibinātājas Annas Andersones pieredze ir pozitīva, un viņa nekad nav saskārusies ar diskrimināciju, bet uzskata, ka par šo tēmu ir jārunā un to vajag izcelt, lai cilvēki aizdomātos. Veselības nozares jaunuzņēmuma CheeksUp dibinātāja Ilze Zaharāne profesionālās sarunās ir piedzīvojusi situācijas, kad viņu neuztver kā profesionāli, bet gan kā sievieti. «Tie vīrieši, kuri ir brīvi, dažreiz mēģina izvirzīt savu kandidatūru, simulējot interesi par projektu vai sadarbību. Ja to laikus nesaprot, tad sanāk iztērēt laiku neproduktīvai sadarbībai,» viņa stāsta. Uzņēmējas pieredze liecina, ka profesionālajā dzīvē otras puses attieksmē reizēm ir bijusi jūtama stereotipu ietekme, ka sieviete varētu būt mazāk kompetenta. Viņa ir piedzīvojusi situāciju, kur, sarunas laikā nonākot līdz kādai tehnoloģijai vai komplicētākai shēmai, negrib skaidrot darbības principu, sakot, ka «tas ir sarežģīti, un tu nesapratīsi» vai ka «tas ir garlaicīgi, un tas nebūs interesanti». «Tad man ir jābūt ļoti uzstājīgai un neatlaidīgai, sakot, ka mani tas ļoti interesē, ka gribu saprast, ka es ļoti uzmanīgi klausos,» saka I. Zaharāne.

Akselerācijas fonda Commercialization Reactor valdes locekle Lelde Stukle uzskata, ka Latvijā dzimumu diskriminācijas nav. Proporcionāli akseleratorā piesakās vairāk vīriešu, un tāpēc lielākā daļa uzņemto komandu dibinātāju ir vīrieši. Viņa pieļauj, ka tas saistīts ar atšķirīgām personības iezīmēm, kas vērojamas abiem dzimumiem, piemēram, vīrieši vairāk uzņemas risku. «Mēs nevērtējam, vai piesakās sieviete vai vīrietis, pieejam idejai pēc būtības,» saka L. Stukle.

Expansion Capital investīciju projektu vērtēšanā neesot bijusi saskare ar diskreditētajām grupām. «Mēs vērtējam ideju un projekta dzīvotspēju, nevis cilvēku un viņa piederību kādai sabiedrības grupai. Esam atvērti ilgtspējīgām idejām, kas dod pievienoto vērtību,» norāda Ēriks Fricsons, Expansion Capital valdes priekšsēdētājs. Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas (LVCA) valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis norāda, ka Latvijas riska kapitāla nozare ir salīdzinoši jauna un saskaras ar saprotamām grūtībām: nozares know-how, kapitāla pieejamība, likumdošanas atbilstība u.c. «Tieši šo jautājumu risināšanai esošie un topošie fondu pārvaldnieki sanāca kopā un nodibināja asociāciju. Taču mēs esam daļa no sabiedrības, un visi tās izaicinājumi ir aktuāli arī šeit, tāpēc LVCA kā Eiropas riska kapitāla asociācijas Invest Europe biedrs ir apņēmusies ievērot tās Uzvedības kodeksu. Tas regulē arī ārpus likumdošanas esošos jautājumus, tai skaitā nosaka augstus personiskos un profesionālos rīcības standartus riska kapitāla industrijas pārstāvjiem,» viņš teic.

Visu rakstu lasiet 8. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru