Tallinā atklāts pirmais akselerators, kas paredzēts tikai spēļu industrijas iesācējuzņēmumiem jeb start-up, vēsta The Wall Street Journal.
Paredzēts, ka akseleratorā Gamefounders intensīvas programmas ietvaros darbosies pieci līdz desmit iesācējuzņēmumi. Gamefounders dibinātāji Lauri Antalainens (Lauri Antalainen) un Kadri Uganda (Kadri Ugand) norāda, ka patlaban akselerators ir piesaistījis aptuveni 60 mentorus, kas palīdzēs spēļu industrijas start-up uzņēmumiem.
Patlaban Igaunija iemantojusi spēcīgu reputāciju kā valsts, kurā aktīvi darbojas un attīstās iesācējuzņēmumi, savukārt tādas valstis kā Somija un Vācija vairāk pazīstamas kā valstis, kurās attīstīta spēļu industrija, raksta The Wall Street Journal.
«Igaunija ir «biznesam draudzīgākā» valsts,» uzskata K. Uganda. «Lai dibinātu uzņēmumu, šeit ir nepieciešamas desmit minūtes laika. Turklāt mēs atrodamies tuvu Somijai un Zviedrijai, kurām abām ir stipras spēļu industrijas tradīcijas,» viņa norāda.
Patlaban Gamefounders ir piesaistījuši 12 investorus, kuru vārdi gan netiek nosaukti, un akselerators vēl aizvien raugās pēc papildu atbalsta. «Akseleratora darbības uzturēšanā palīdz Igaunijas valdība, tādēļ investoru finansējums tiek novirzīts tieši start-up uzņēmumu vajadzībām,» skaidro L. Antalainens.
Kompānijas, kas tiks izvēlētas intensīvajai triju mēnešu programmai, apmaiņā pret 9% uzņēmuma daļu no Gamefounders saņems 10 tūkst – 15 tūkst. eiro finansējumu. Programma noritēs divas reizes gadā, sākot no augusta un marta.
Eiropā pirmā speciāli spēļu nozares uzņēmumiem izveidotā programma paredzēta drīzāk tādām kompānijām, kas jau ir izstrādājušas spēles, kurām nepieciešami vien uzlabojumi, nevis tiem uzņēmumiem, kuriem ir vien ideja un PowerPoint prezentācija, raksta medijs.
«Varētu teikt, ka patlaban Baltijas valstīs ir start-up zelta laiki. Turklāt Igaunijas Skype piemērs rāda, ka viena veiksmīga ideja var kļūt par sākumu daudziem citiem projektiem,» portālam rus.err.ee iepriekš pauda TechHub dibinātājs un investors Andris Bērziņš. Tāpat viņš norādīja, ka Baltijas valstīs neesot slikts «klimats» jaunu uzņēmumu dibināšanai.