Mazais bizness

Īsteno pusaudžu gadu sapni

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 20.05.2019

Foto: Ilze Šķietniece

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piesaistot Eiropas finansējumu, Kazdangas pagastā attīsta tūrisma biznesu

Kurzemē esošais atpūtas komplekss Lauku kūrorts gatavojas savai pirmajai nopietnajai tūrisma sezonai. Tā piedāvājumā tagad ir nakšņošana, ēdināšana un aktīvā atpūta. Tās piedāvājums balstās uz trim vaļiem – t.s. lāzertagu, veikbordu un šķēršļu parku.

Jācīnās par 80% vairāk

Lauku kūrorts izveidots Aizputes novada Kazdangas pagastā. Pirms gadiem desmit tā idejas attīstītājs, aizputnieks Jānis Rudzroga iegādājās īpašumu, kur kādreiz atradās ferma, lai izveidotu sev dīķi makšķerēšanai. Bija apnicis izmantot svešas ūdenstilpes.

Pamazām radās doma nodarboties ar tūrisma biznesu. Tā kā īpašums atrodas klusā vietā, izveidoja naktsmītņu piedāvājumu. Uzbūvēja vēl pa kādai lapenītei un sāka domāt, ka vietai ir potenciāls attīstīties. Pirms gadiem trim četriem atvēra otro lāzertagu (aktivitāte, ko var pielīdzināt peintbolam, taču tajā bumbiņu vietā tiek izmantots stars) Latvijā. Pērn ar ES atbalstu tapa veikparks un šķēršļu parks.

Projekti tika iesniegti biedrības Liepājas rajona partnerība administrētajā LEADER programmā. Līdzfinansējums tika saņemts 70% jeb kopumā 45 tūkstošu eiro apmērā. Katra projekta īstenošanas izmaksas bija aptuveni 30 tūkstoši eiro. «Par personiskajiem līdzekļiem tas labākajā gadījumā atmaksātos pēc ļoti ilga laika. Ja nav brīvas naudas, par ko iegādāties lietas, kā, piemēram, spēļmantiņas, tas būtu liels risks,» J. Rudzroga uzskata, pamatojot, ka 10 hektāru lielā teritorija atrodas tikpat kā meža vidū, blakus nav tranzītceļa, tādēļ par katru apmeklētāju nākas cīnīties par 80% vairāk nekā tiem, kas tūrisma biznesu attīsta, piemēram, pie jūras.

Runājot par birokrātiju attiecībā uz projektu sagatavošanu, iesniegšanu un realizāciju, viņš saka – problēmas ir līdz tam brīdim, kamēr cilvēks saprot, ka prasības nepieciešams izpildīt un nav nekādu diskusiju. «Ja sāc domāt, kāpēc tas papīrs vajadzīgs, pats sevi noskaņo negatīvi. Ja tev paprasa – sagatavo to un to, tad tā arī dari!» pieredzē dalās J. Rudzroga.

Realizē pusaudžu gadu sapni

Zinot apmeklētāju dažādos mērķus, teritorija sadalīta divās daļās – aktīvā un klusā zona. Viena no otras tās atrodas pietiekami tālu, lai apmeklētāji cits citam netraucētu. Teritoriju vizuāli nodala lapeņu rinda.

Klusajā zonā parasti uzturas viesi, kuri izvēlas nakšņot, jo tur atrodas kempinga mājiņas, viesu nams, pirts, baļļa. Aktīvajā zonā laiku var pavadīt pa dienu – piedāvājumā ir šķēršļu parks, trose, pa kuru veikt nobraucienu pār dīķi, veikparks, lāzertags un kilometru gara pastaigu taka, kur ik pa gabalam var apskatīt aizputnieka Kaspara Rogas zīmēto komiksu Detektīvs Štepselis.

«Ja vērtējam galveno atpūtas piedāvājumu Liepājā, ir trīs lietas – piedzīvojumu parks Tarzāns, BB veikparks Beberliņos un lāzertags vairākās vietās. Šeit tas viss ir pieejams vienkopus,» norāda J. Rudzroga.

Zinot, ka cilvēki, trīs četras stundas pavadījuši aktīvi, sāk sajust izsalkumu, pērn atvēruši bāru BeFest. Tam pielāgota ēka, kur agrāk atradusies ferma. Dizainu radījis un veidojis pats saimnieks. «Kādreiz gribēju būt galdnieks, bet kļuvu par elektriķi,» viņš ar smaidu piebilst. Tā arī tagad ir pamatnodarbošanās. Taču savs bizness ir iespēja realizēt savu pusaudžu gadu sapni.

Visu rakstu lasiet 20. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru