Izsolēs par 1,2 miljoniem eiro pārdoti dārzeņu audzētāja Galiņi nekustamie īpašumi 

Septiņās elektroniskajās izolēs kopsummā par 1 199 261 eiro pārdoti dārzeņu audzēšanas zemnieku saimniecības «Galiņi» nekustamie īpašumi, informēja e-izsoļu vietnē.

LETA, 25.9.2019

Foto: Ieva Čīka/LETA

Informācija oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» liecina, ka 26.augustā plkst.13 sākās piecas «Galiņiem» piederošu nekustamo īpašumu elektroniskās izsoles, kuras noslēdzās 25.septembrī plkst.13. Izsoles rīkoja zvērināta tiesu izpildītāja Rudīte Slivjuka par labu bankai «Citadele».

Izsolē pārdots Jurim Strazdiņam piederošais nekustamais īpašums «Galiņi» Ogres novada Madlienas pagastā ar kopējo platību 151,669 hektāri. Tajā ir vairāk nekā desmit zemesgabalu, pārsvarā lauksaimniecības zemes, kā arī meža zeme un vairākas ēkas - dzīvojamā ēka, noliktava, siltumnīca un citas. Šim īpašumam izsoles sākumcena bija 151 390 eiro, īpašums tika nosolīts par 408 753 eiro.

Tāpat pārdots Strazdiņam piederošais nekustamais īpašums «Ģibuļi» Ogres novada Madlienas pagastā, ko veido zemesgabals 57,2 hektāru platībā. Izsoles sākumcena bija 30 629 eiro, īpašums tika nosolīts par 150 082 eiro.

Pārdots arī Strazdiņam piederošais nekustamais īpašums «Dārzeņu noliktava» Ogres novada Madlienas pagastā, ko veido zemesgabals 15,57 hektāru platībā un vairākas ēkas - rūpnieciskās ražošanas ēka, noliktava, garāža un citas. Izsoles sākumcena bija 114 736 eiro, īpašums tika nosolīts par 200 788 eiro.

Tāpat pārdots Strazdiņam piederošais nekustamais īpašums «Saulītes» Ogres novada Madlienas pagastā, kas sastāv no diviem zemesgabaliem ar kopējo platību 14,8 hektāri, no tās 8,5 hektāri lauksaimniecībā izmantojamā zeme un 5,1 hektārs - meži. Tāpat īpašumā atrodas vienstāva koka dzīvojamā māja un piecas palīgceltnes. Izsoles sākumcena bija 11 678 eiro, bet īpašums tika nosolīts par 25 778 eiro.

Pārdots SIA «Galiņi» piederošais nekustamais īpašums «Galiņi» Ogres novada Madlienas pagastā, ko veido divas nedzīvojamās ēkas un kas ir saistīts ar zemesgabalu «Galiņi». Izsoles sākumcena bija 4590 eiro, īpašums nosolīts par 26 190 eiro.

Vēl vienā izsolē pārdots «Galiņiem» piederošs nekustamais īpašums «Tīrumi» Ķeguma novada Rembates pagastā, kuru veido seši zemesgabali ar 89,75 hektāru kopējo platību. Šī īpašuma izsoles sākumcena bija 71 280 eiro, bet īpašums tika nosolīts par 369 230 eiro.

Tāpat izsolīts «Galiņiem» piederošs nekustamais īpašums «Jaunirbītes» Ķeguma novada Rembates pagastā, kuru veido zemesgabals piecu hektāru platībā. Īpašuma izsoles sākumcena bija 4239 eiro, bet īpašums tika nosolīts par 18 440 eiro.

«Galiņu» pārstāve Edīte Strazdiņa iepriekš norādīja, ka izsoles tiek rīkotas tādēļ, ka zemnieku saimniecība nebija spējusi vienoties ar banku par iepriekš ņemtu kredītu atmaksas nosacījumiem un bankai ir tādas tiesības izsolīt ieķīlātos īpašumus. «Kredīti bija pietiekami lieli un tika ņemti dažādiem attīstības projektiem,» viņa sacīja.

«Problēmas radās iepriekšējās vasarās piedzīvotā slapjuma un sausuma dēļ, kas ietekmēja ražas,» teica Strazdiņa un piebilda, ka izsolē piedāvā iegādāties visus «Galiņiem» piederošus nekustamos īpašumus, kamēr kustamā manta netiek izsolīta.

Jautāta, kāda varētu būt «Galiņu» nākotne, Strazdiņa sacīja, ka jāgaida, kas būs izsoles uzvarētājs un ko viņš izlems par turpmāko darbību.

«Galiņi» pērn strādāja ar 921 084 eiro apgrozījumu, kā arī guva 524 eiro peļņu. Šā gada 7.septembrī uzņēmumam bija nodokļu parāds 156 520 eiro apmērā, liecina «Firmas.lv» informācija. «Galiņi» pieder Kārlim Strazdiņam (35%) un Jurim Strazdiņam (35%) un SIA «Lauku darbi» (30%). «Galiņu» patiesie labuma guvēji ir Kārlis Strazdiņš un Juris Strazdiņš.

«Galiņi» ir arī kooperatīva «Mūsmāju dārzeņi» biedrs. Kooperatīvs reģistrēts 2006.gadā un apvieno SIA «Dimdiņi Agro», SIA «Sigro», kā arī zemnieku saimniecības «Galiņi», «Bračas», «Dārzi», «Zūmaņi», «Sīļi», «Sviķi», «Īskāji», «Kliblapsas» un Artūru Kimu.

Tevi varētu interesēt

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) gatavojas pārdot Lietuvas «Šiauliu bankas» akcijas,...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatam izraudzītā Santa Purgaile atturēsies...

Ar bankas Citadele finansējumu degvielas tirgotājs Virši paplašinās tīklu, šogad atverot četras jaunas...

Elektroniskajās izolēs tiek pārdoti dārzeņu audzēšanas zemnieku saimniecības «Galiņi» nekustamie...

No brīža, kad šorīt durvis klientiem vēra 27 bankas Citadele un 14...

Nepalaid garām

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Bijušais Danske Bank vadītājs Igaunijā Aivars Rehe atrasts miris, atsaucoties uz Igaunijas...

Šajā gadā banku atlaisto darbinieku skaits sasniedzis 60 tūkstošus, turklāt vairums no...

Igaunijas policija lūgusi sabiedrības palīdzību pirmdienas rītā pazudušā bijušā «Danske Bank»...

Swedbank panākusi vienošanos ar Apple un drīzumā visās Baltijas valstīs Swedbank klientiem...

Vācijas otra lielākā banka «Commerzbank» plāno likvidēt 4300 darbvietas jeb desmito daļu...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatam izraudzītā Santa Purgaile atturēsies...

AS PrivatBank vadība respektē un ņem vērā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu par AS «PNB...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu...

Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» likvidējamajai Lietuvas bankai «Snoras» desmit...