Jaunā koģenerācijas stacija Jelgavā siltuma tarifu samazinās par vismaz 10% 

Pateicoties jaunajai SIA Fortum Jelgava biomasas koģenerācijas stacijai, uzņēmuma siltuma tarifs varētu samazināties par vismaz 10%, šodien žurnālistiem stacijas pamatakmens iemūrēšanas pasākumā pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

NOZARE.LV, 2012. gada 20. aprīlis plkst. 16:42

Viņa atzina, ka patlaban precīzus skaitļus ir grūti pateikt, taču uzņēmums ir pārliecinātas, ka, ražojot ar atjaunojamajiem resursiem, tarifs būs zemāks nekā līdz šim.

Uz to, ka ir vienošanās par zemāku tarifu, šodien pamatakmens iemūrēšanas pasākumā norādīja arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš. Viņš piebilda, ka ieguvēji būs ne tikai patērētāji, bet arī biomasas ražotāji. Līdz ar stacijas izveidi nauda, kas plūdusi un attīstījusi citas valstis, tiks ieguldīta mūsu ekonomikā, norādīja pašvaldības vadītājs.

Jaunā stacija aizstās līdz šim izmantotās katlu mājas, kuras vēl kādu laiku tiks saglabātas kā rezerves jaudas.

Šodien pamatakmens iemūrēšanas pasākumā Cimdiņa norādīja, ka stacija būs viena no lielākajām «zaļajām» būvēm ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā. Viņasprāt, stacijas atklāšana būs pagrieziena punkts enerģijas ražošanā šajā valstī.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce savukārt pauda viedokli, ka šis gadījums liecina par ārvalstu investoru interesi par Latviju un ka viņu vērtējumā Latvija ir vieta, kur var veikt drošas un efektīvas investīcijas.

Staciju plānots atklāt pēc gada, 2013.gada rudenī.

Stacijas būvniecība aktīvajā posmā nodrošinās darbavietas apmēram 200 celtniekiem.

Jau ziņots, ka stacijas un ar to saistītās infrastruktūras būvniecībā Fortum ieguldīs 70 miljonus eiro (50 miljonus latu). Vēl seši miljoni eiro (4,2 miljoni latu) šim projektam ir piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Uzņēmuma pārstāvji prognozējuši, ka 2013.gadā, kad stacija sāks darboties, oglekļa dioksīda izmešu daudzums no Fortum ražotnēm Jelgavas pilsētā samazināsies par aptuveni 73%. Stacija būs modernākā no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Saražotā siltumenerģija tiks piegādāta Jelgavas pilsētai, nodrošinot līdz 85% no pilsētas centralizētās siltumapgādes, kas līdz šim nodrošināta tikai ar dabasgāzi.

Stacijas uzstādītā elektriskā jauda būs 23 megavati (MW), bet siltumenerģijas jauda - 45 MW. Plānots, ka gadā tā saražos 230 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas.

Pēc atklāšanas tā būs pieejama studentiem un zinātniekiem pētnieciskos nolūkos.

Paredzams, ka vietējā kurināmā - šķeldas - izmantošana radīs ap 300 netiešo darbavietu kurināmā piegādes ķēdē un citu pakalpojumu sniegšanā.

Jelgavas siltumapgādes sistēmas operators SIA Fortum Jelgava (iepriekšējais nosaukums - Jelgavas koģenerācija) ir SIA Fortum Latvija īpašumā. Firmas.lv informācija liecina, ka Fortum Latvija (iepriekšējie nosaukumi - Baltic Power Ltd Latvia, Vattenfall Latvia) reģistrēta 1994.gadā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru