Jauniem uzņēmumiem un MVU būs pieejami 32 miljoni eiro 

Ministru kabineta sēdē otrdien apstiprināta Ekonomikas ministrijas izstrādātā mikroaizdevumu un starta aizdevumu atbalsta programmu jaundibinātiem komersantiem, mikro, mazajiem un vidējiem komersantiem, informē ministrija.

Žanete Hāka, 31.05.2016

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens norāda, ka jaunā atbalsta programma izstrādāta ar mērķi veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos komercdarbībā un palielināt komersantu iespēju saņemt finansiālo atbalstu komercdarbības uzsākšanai un attīstībai.

Latvijā komercbankas ļoti piesardzīgi sniedz mikroaizdevumus un aizdevumus saimnieciskās darbības uzsākšanai (t.i. starta aizdevumus), jo tie ir augsta darījuma riska aizdevumi galvenokārt komersantu nepietiekamās kredītvēstures dēļ, kā arī tiem ir augstas administratīvās izmaksas pret viena aizdevuma apmēru.

Programmas ietvaros komersanti varēs saņemt mikroaizdevumu līdz 25 tūkstošiem eiro un starta aizdevumu no 2000 līdz 150 000 eiro, ar maksimālo termiņu – 8 gadi.

Kopējais aizdevumos izsniedzamā finansējuma apmērs ir 32 miljoni eiro: mikroaizdevumiem pieejamais finansējums ir 10 milj. eiro; starta aizdevumiem pieejamais finansējums ir 22 miljoni eiro.

Aizdevumus piešķirs Attīstības finanšu institūcija Altum. Jaunā atbalsta programma turpinās 2007.-2013.gada ES fondu plānošanas perioda mikroaizdevumu un starta aizdevumu programmu, tādējādi nodrošinot atbalsta sniegšanas nepārtrauktību.

Mikroaizdevumu un starta aizdevumu programmas nosacījumi ietverti MK noteikumos "Noteikumi par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem", ar kuriem var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Jaunajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Ekonomikas ministrijas programmu ietvaros plānotais investīciju apjoms inovācijas un uzņēmējdarbības sekmēšanai ir 430,6 miljoni eiro, tai skaitā finanšu pieejamībai kopumā būs pieejams atbalsts 126 milj. EUR apmērā.

Jaunākais izdevums