Mazais bizness

Kā top? Mochi rīsu pīrādziņi

Ilze Žaime, 29.11.2019

Mochi tapšanas process skatāms raksta galerijā!

Foto: EDIJS PĀLENS/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā "Sveet Memory" ar rokām izgatavo Japānas rīsu pīrādziņus mochi ar netradicionālām garšām un pildījumiem.

Mochi ir tradicionāli Japānas saldumi, kurus gatavot, ceļojot uz Japānu, iedvesmojās konditore Kristīna Čirikala, zīmola "Mochi" un SIA "Sweet Memory" izveidotāja.

Dienas Bizness jau rakstīja, ka izmēģināt dažādus Japānas produktus un nogaršot mochi ir iespējams divās kafejnīcās Rīgā – Barona un Skolas ielā.

"Tradicionālais deserts mochi – rīsu mīklas kūciņas – Japānā ir atrodams visur," stāsta konditore. Taču atgriezusies Latvijā viņa ļāvās eksperimentiem un rīsu kūciņas tagad izgatavo nedaudz citādāk.

Japānā mochi pārsvarā ir pieejams tikai divos veidos - klasiski ar saldo pupiņu pildījumu vai zaļās tējas garšas mīklu un pupiņu pildījumu. Eiropieši mochi atļaujas gatavot arī netradicionālāk, tai skaitā arī SIA "Sweet Memory" eksperimentē un rada pēc iespējas krāsaināku piedāvājumu.

Katrs rīsu desertiņš jeb pīrādziņš ir roku darbs. To receptes - K.Čirikalas autordarbs. Viņa ir radījusi vairāk nekā piecpadsmit veidu garšas, tām mainoties līdz ar sezonām, kā, piemēram, rudenī top ķirbju sulas mochi, vasarā - zemeņu rīsu kūciņas un, Ziemassvētkiem tuvojoties, top arī piparkūku garšas kūciņas. Tāpat piedāvājumā ir vegānie desertiņi ar pupiņu pildījumu apvienojumā ar dažādām augļu vai zaļās tējas garšām.

To sastāvā nav ne konservantu, ne pievienotu garšas vai krāsas pastiprinātāju. Košās krāsas rodas, pateicoties pievienotajiem augļu biezeņiem un sulām. Tāpat tie nesatur glutēnu un laktozi, līdz ar to mochi ir kļuvuši par gardumu tiem, kam jāievēro noteikti ēšanas ierobežojumi.

Lai apgādātu abus uzņēmuma veikalus un kafejnīcas, Kr.Barona ielā strādā viens līdz trīs konditori. Pieprasījumam augot nedēļas nogalēs un svētku laikā, aug arī nepieciešamība pēc darbiniekiem, paskaidro īpašniece.

Tāpat uzņēmums ir pievērsies citu eksotisku Japānas saldumu izgatavošanai, piemēram, miso trifelēm, tayaki - zivs formas vafelēm ar saldu pildījumu un citiem.

Mochi tapšanas process skatāms raksta galerijā!

Komentāri

Pievienot komentāru