Foto stāsts

Kā top?: spagetiDobeles dzirnavniekā

Gunta Kursiša, 23.05.2014

Db.lv lasītājiem šonedēļ piedāvājam ielūkoties Dobeles dzirnavnieka jaunatklātajā spageti ražošanas cehā, kurš darbu sāka pērnā gada rudenī un kura izveidē ieguldīti vairāk nekā 4,8 miljoni eiro.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šonedēļ Db.lv piedāvā ielūkoties pagājušā gada nogalē atvērtajā Dobeles dzirnavnieka spageti ražotnē, kuras izveidē ieguldīti vairāk nekā 4,8 miljoni eiro un kura pagaidām ir vienīgā lielā spageti ražotne Latvijā.

Vienā stundā ražotne, kas izvietota vertikāli, proti, četros stāvos, var sagatavot trīs tonnas gatavas produkcijas, taču pagaidām spageti ražošanas līnija darbojas ar 30% noslodzi. Noslodzes palielināšana līdz 60% - 70% tiek plānota gada laikā, Db.lv stāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Vairāk par spageti ražošanas procesu uzziniet, aplūkojot galeriju augstāk!

Kopumā pašlaik ārpus Latvijas robežām tiek eksportēti līdz 90% no saražotajiem spageti. Lielākā daļa produkcijas nonāk Baltijas valstīs un Skandināvijā, taču daļa ceļojot arī uz tā dēvētajām attīstības valstīm Āzijā un Āfrikā.

Jau vēstīts, ka kopējās investīcijas spageti ražotnē ir 4,86 miljoni eiro, no kuriem 3,8 miljoni eiro investēti tehnoloģijās un iekārtās. Spageti ražotne tapusi nepilnu divu gadu laikā.

Uzņēmuma apgrozījums 2012. gadā veidoja 62,2 miljonus latu jeb 88,5 miljonus eiro. Uzņēmuma peļņa bija 1,4 miljoni latu jeb 1,9 miljoni eiro. Uzņēmumā vidēji strādāja 186 darbinieki, liecina Lursoft dati. Finanšu rezultāti par 2013. gadu pašlaik vēl nav pieejami.

Dobeles dzirnavnieks atklāts 1976. gadā kā Jelgavas labības kombināts. Kopš 2008.gada uzņēmuma īpašnieks ir Igaunijas miltu pārstrādes uzņēmums Tartu Mill.