Kas ir airsoft un kādēļ to cenšas ierobežot? 

Airsofts (straikbols) ir kaujas simulācijas spēle, kurā tiek izspēlēti dažādi stratēģiski un militāri scenāriji. Dalībnieki izmanto īstu ieroču replikas un plastmasas bumbiņas. Ar atbilstošu apģērbu un airsoft aksesuāriem aprīkots dalībnieks vizuāli var izskatīties pēc militārā darbinieka.

, 2019. gada 19. janvāris plkst. 0:06

Airsoft spēles norise

Airsoft izklaide ir daudzu azarta un militāru simulāciju fanu dzīvesveids. Tomēr jāteic, ka ir arī tādi, kas airsoft iecienījuši kā sava brīvā laika pavadīšanas iespēju, apmeklējot spēles neregulāri. Airsofts, piemēram, no peintbola atšķiras ar to, ka paši ieroči izkatās kā īstu ieroču replikas jeb kopijas, kā arī ar lodēm, ko šaut. Airsoftā izmantojas 6mm bumbiņas, kuru svars ir sākot no 0,20 gramiem. Trāpījums jūtams vairāk kā dzēliens. Savukārt peintbolā izmanto krāsu bumbiņas, kas atsitoties pret mērķi, izšķīst.

Airsofts Latvijā notiek vairākos veidos:

1. ar savu komandu individuāli rezervēta spēle speciāli tam paredzētos laukumos. Var izmantot savu vai nomas ekipējumu. Spēli iespējams rezervēt jums vēlamā laikā vienkārši kā izklaidi vai, piemēram, team building pasākumu ar kolēģiem;

2. atvērtās jeb publiskās spēles aptuveni 2h garumā, kas notiek teju katru nedēļu airsoft izklaides parkos. Šādi pasākumi ir ideāli piemēroti, ja nevari nokomplektēt pats savu grupu vai arī Tava komanda grib uzspēlēt pret citiem spēlētājiem. Spēļu organizatori piedāvā arī nomas ekipējumu, ja nav pašam savs;

3. lielās kopspēles, kas notiek plašās teritorijās. Šādas spēles tiek rīkotas periodiski, bet notiek vairākas stundas vai pat ilgāk nekā viena diena. Pasākumā dalībnieki izmanto apkārtnes kartes un ir nodrošinājušies ar pilnu aprīkojumu, lai misijas laikā nenāktos mērot vairākus kilometrus uz bāzi.

Ja šis sporta veids Tev nav īpaši zināms, bet tomēr ir vēlme pamēģināt, īpaši piemērots būs otrais variants - atvērtās spēles.

Airsoft izklaide atvērtajās spēlēs

Atvērtās spēles apmeklē gan profesionāļi, gan amatieri. Tās vada zinoši un pieredzējuši instruktori, kas jebkurā brīdī varēs palīdzēt ar ekipējumu vai pakonsultēt par labākā tērpa, ieroča un aksesuāru iegādi, ja ir vēlme ko iegādāties pašam.

GUNSnLASERS airsoft atvērtās spēles, pirmkārt, atšķiras ar to, ka ir vairāki poligoni, kuros var spēlēt: ārā plašumos Mežaparka izklaides parka trasēs un parka teritorijā vai Juglas manufaktūras ēkā, kur ir 2600m2 poligons ar divu stāvu mājiņām un citiem aizsegiem. To izvietojums ir ļoti interesants un tas ik pa laikam tiek mainīts, lai ir forši un aizraujoši spēlēt arī tiem, kas apmeklē spēles katru nedēļu. Protams, arī spēļu uzdevumi ir dauzveidīgi, pie kuriem mūsu instruktori visu laiku strādā, izdomājot ko jaunu” stāsta GUNSnLASERS airsoft instruktors Nikolajs.

Pie GUNSnLASERS atvērtās airsoft spēles ziemas sezonā notiek katru otrdienu Juglas iekštelpu parkā (Mārkalnes iela 10), bet siltajā sezonā arī plašajā āra poligonā Mežaparkā (Viestura prospekts 2). Lai spēlētu, obligāti iepriekš jāreģistrējas, jo dalībnieku skaits ir ierobežots.

Reģistrēties atvērtām spēlēm var:

- rakstot uz e-pastu info@gunsnlasers.lv

- zvanot pa tālruņa numuru +371 27274646

- rakstot vēstuli GUNSnLASERs airsofts Facebook lapā

Lai vienmēr būtu lietas kursā par kopspēlēm un pirmais uzzinātu arī citus jaunumus, seko informācijai GUNSnLASERS airsofts Facebook lapai, kā arī regulāri apmeklē mājaslapas bloga sadaļu ŠEIT!

"20190117-1658-airsoft.JPG"

Foto: GUNSnLASERS

Airsofts Latvijā pamazām kļūst arvien zināmāks, taču pēdējā laikā izskan informācija par šīs taktiskās spēles ierobežošanu saistībā ar militārām simulācijām. Kādēļ tā?

Airsoft ierobežošana militāru iemaņu dēļ

Airsoft spēlēs tiek trenētas dažādas ar militārām kaujām saistītas iemaņas, jo spēles laikā tiek izspēlētas dažādas misijas. Dažas no populārākajām misijām ir:

- Ēkas ieņemšana;

- Ķīlnieka atbrīvošana;

- Prezidents;

- Teroristi pret policistiem u.c.

Tomēr jāteic, ka airsoft izklaide ir brīvā laika un izklaides sports nevis militāras apmācības, tādēļ valdība plāno nevis to aizliegt, bet gan ierobežot noteikumus, kas attiecas uz airsoft ieroču iegādi un spēlētāju vecumu. Otrkārt, airsoft spēlēs taktiskie paņēmieni atšķiras, jo neviens no spēlētājiem reāli neriskē ar savu dzīvību kā tas notiktu īstās kaujās. Spēlētāji daudz drosmīgāk var pārvietoties pa spēles laukumu, jo situācijā, kad pretinieks būs trāpījis, dalībnieks uz vietas vai bāzē varēs “atdzīvoties” (atkarībā no spēles scenārija).

Jau šobrīd airsofts Latvijā tiek rekomendēts spēlētājiem, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu. “Ieteicams spēlēt tad, kad cilvēks jau apzinās gan par drošību, gan par iespējamām sāpēm, ko var just spēles laikā. Vidēji no 16 gadiem airsoft izklaide neliek cilvēkiem baidīties no trāpījuma, kā arī parādās spēja izvērtēt darbības un taktiku, kā novērot pretinieku un viņa darbības,” piebilst Nikolajs.

Jebkurā gadījumā airsofts jāspēlē pieredzējuša instruktora vadībā, kā arī norobežotās teritorijās. Nav atļautas patvaļīgas spēles vai bezatbildīga ieroču pārnēsāšana.

Ar ko sākt, ja gribas izmēģināt uzspēlēt?

Kā stāsta instruktors: “Vislabāk airsoft izmēģināt ar nomas ekipējumu, spēlējot atvērtajās spēlēs. Tad var saprast, vai vispār patīk šāds sporta veids, var spēlēt ar/pret pieredzējušiem spēlētājiem, kā arī saņemt konsultācijas no instruktoriem par spēles stratēģijam, ieroču veidiem un daudz ko citu, kas kopumā saistīts ar airsoft. Šādās spēlēs ir iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, no kuriem ir iespējams saņemt labus ieteikumus un piedāvājumus par airsoft ekipējuma iegādi.”

Ja Tev ir interese par airsoft un gribi to izmēģināt, dodies uz atvērtām spēlēm vai nokomplektē pats savu komandu! Iespējams, šis aktīvās atpūtas veids drīz vien kļūs arī par Tavu hobiju. Vairāk informācijas lasi GUNSnLASERS mājaslapā www.gunsnlasers.lv vai zvani pa telefona numuru +371 27274646!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2019. gada 09. janvāris plkst. 0:06

Attīstoties finanšu tehnoloģijām, pasaulē aizvien nozīmīgāku lomu investīciju tirgū ieņem...

2018. gada 13. decembris plkst. 0:05

Ēdināšanas un restorānu joma Latvijā strauji attīstās. Iepriecinoši, ka mūsdienu sabiedrība...

2018. gada 05. decembris plkst. 0:05

Ir lietas, ar kurām joko, un ir tādas, kur joki nevietā. Redz,...

2018. gada 23. novembris plkst. 0:05

Daži saka, ka uzņēmējam ir jāveido komanda, nevis bizness, jo, izveidojot labu,...

2018. gada 22. novembris plkst. 0:05

Droša un tīra vide, iespēja izmantot mūsdienu tehnoloģiju dotās iespējas, tie ir...

2018. gada 10. novembris plkst. 0:05

Auto, sevišķi ilgāk lietoti auto, krājoties kilometriem, neizbēgami sevī “uzsūc” dažādas...

2018. gada 05. novembris plkst. 0:05

1.89 miljardi. Tik daudz mājas lapas pēc jaunākajiem datiem ir pieejamas interneta...

2018. gada 01. novembris plkst. 9:30

Pēc atbalsta krituma Vācijas pavalstī Bavārijā un Hesenes reģionālajās vēlēšanās Vācijas...

2018. gada 30. oktobris plkst. 0:05

Sākot no 2019. gada janvāra, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skolā...

2018. gada 26. oktobris plkst. 0:05

SIA Eirodurvis kopš šā gada septembra ir oficiāls MetaLux rūpnīcas pārstāvis Latvijā....