Reklāmraksti

Kredīta pirmstermiņa atmaksa

, 09.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jebkuru LR paņemtu kredītu iespējams atmaksāt ātrāk. Šādā gadījumā varat atmaksāt procentus un citus maksājumus tikai par to laiku, kurā esat izmantojis kredītu. Gadījumā, ja līgumā paredzēti ikmēneša maksājumi, pēdējo maksājumu veicot citā dienā, nekā noteikts kredītlīgumā, par dienu, kurā kredīts atmaksāts, tiek uzskatīta tā mēneša diena, kurā paredzēts veikt maksājumus (tas ir, procentus aprēķina par pēdējo mēnesi, kurā atmaksājat kredītu). Arī ātros kredītus drīkst atmaksāt pirms termiņa un daudzos gadījumos tas ļauj ietaupīt uz procentu maksājumiem.

Ko darīt, ja vēlos atmaksāt kredītu pirms termiņa?

Ja vēlaties atmaksāt kredītu pirms līgumā noteiktā laika, jums nepieciešams informēt kredītdevēju rakstiskā veidā. Kredītdevējs nedrīkst prasīt papildus maksu par šo pakalpojumu, izņemot gadījumā, kad pārkreditējaties, prasīt pieņemamu maksu par izdevumiem, kas saistās ar līgumu pārformēšanu u.c. lietām. Savukārt , ja līgumā nav norādīta gada procentu likme vai citas izmaksas, kas obligāti jānorāda līgumā un ir ietekmējušas patērētāja lēmumu par labu kredīta ņemšanai tieši pie šī kredītdevēja, patērētājs drīkst veikt maksājumus tikai par likumiskajiem procentiem.

Kredīta pirmstermiņa atmaksa, atšķirībā no tā, ko saka daži kredītdevēji, nav nekāds “bonuss”. Tā ir noteikta ar likumu visiem kredītdevējiem, un to veicot, kredītdevējs nedrīkst pieprasīt kādus papildus procentus. Tāpat kredītdevēji nedrīkst noteikt savā līgumā kādus noteikumus, kas būtu pretēji šim principam. Tādēļ, ja redzat kādu kredītdevēju reklamējamies ar, piemēram, šādu saukli: “kredītu var bez maksas atdot pirms termiņa”, tad ziniet – visticamāk, kredītdevējs to apgalvo, jo nekā cita laba šajā kredītā neatradīsit.

Kredīta pirmstermiņa atmaksa, protams, ir rets gadījums, it sevišķi ja runājam par hipotekāro kredītu. Tomēr gadījumos, kad iegūstat mantojumu, uzvarat loterijā, atrodat apraktu zeltu vai iegūstat būtisku algas paaugstinājumu, kredīta pirmstermiņa atmaksa var būt veids, kā gadu griezumā ietaupīt līdz pat pāris tūkstošiem eiro, kas citkārt būtu jāmaksā procentos. Tādēļ pat ja iespēja, ka nākotnē tiksit pie papildus līdzekļiem, šķiet maza, ir vērts painteresēties par kredīta pirmstermiņa atmaksu, kā arī gluži vienkārši paturēt prātā, ka šāda iespēja ir pieejama.

Komentāri

Pievienot komentāru