Latvijā ieviesīs starptautisku inovāciju - Smart-ID 

Latvijā prezentēts Smart-ID - jaunākās paaudzes autentifikācijas līdzeklis, kas veidots uz viedtālruņa platformas un turpmāk Latvijas iedzīvotājiem dos piekļuvi bankām un dažādiem digitālajiem pakalpojumiem ar viedtālruņa palīdzību.

Zane Atlāce - Bistere, 2017. gada 19. janvāris plkst. 17:11

Smart-ID ir mobilā lietotne (aplikācija), kura vienkārši un droši ļaus piekļūt dažādiem e-pakalpojumiem. Latvijā Swedbank un SEB banka gatavojas to piedāvāt saviem klientiem jau šī gada pirmajā pusē.

Sākotnēji Latvijā tā būs alternatīva banku kodu kartēm un kodu kalkulatoriem ar vēl lielāku drošības pakāpi, taču ar laiku var tikt izmantots arī citās nozarēs, arī dokumentu parakstīšanai ārpus internetbankām.

Potenciāls jaunā rīka izmantošanai ir liels - 1,4 miljoni banku klientu ir internetbanku lietotāji. Saskaņā ar Latvijas interneta asociācijas 2016.gada datiem, jau šobrīd 800 000 Latvijas iedzīvotāju lieto internetu mobilajos tālruņos. Savukārt TNS dati liecina, ka patlaban jau 61% no visiem Latvijas iedzīvotājiem ir viedierīces.

Smart-ID ir atsevišķa mobilā lietotne (aplikācija) viedierīcēm, kuru varēs lejupielādēt Appstore un Google play vietnēs un pēc tam pieslēgt ar savu esošo bankas kodu karti vai kalkulatoru. Pēc tam būs jāizvēlas tikai divi PIN kodi, kuri būs jālieto, pieslēdzoties internetbankai (PIN1) un apstiprinot maksājumus vai parakstot dokumentus (PIN2). Tas nozīmē, ka turpmāk, lai lietotu e-pakalpojumus, pietiks tikai ar viedtālruni - nebūs jānēsā līdzi kodu karte vai kodu kalkulators. Smart-ID ir iespējams lietot arī uz vairākām viedierīcēm.

«Šis inovatīvais risinājums atbilst globālajām tendencēm - jau šobrīd viedierīču lietošana būtiski apsteidz parasto datoru lietošanu, un nākotnē šis atrāvums tikai palielināsies. Turklāt pasaulē aptuveni piektdaļa no tā saucamās millenium paaudzes (18-34 gadi) lieto tikai viedierīces, Smart-ID ieviešana nozīmē, ka jau šobrīd tālrunis kļūst par cilvēku digitālo maciņu,» uzskata Swedbank valdes loceklis un Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.

«Smart-ID mobilo aplikāciju piedāvāsim kā alternatīvu līdzšinējiem autentifikācijas rīkiem - kodu kartēm un kalkulatoriem, lai katrs var izvēlēties saviem paradumiem un vajadzībām piemērotāko risinājumu,» norāda SEB bankas Digitālo kanālu pārvaldes vadītājs Iļja Nogičevs.

«Smart-ID var lietot ES dalībvalstīs identifikācijai un digitālā paraksta veidošanai, tā kā tirgu šādiem risinājumiem atvēra Eiropas Parlaments. Domāju, ka šī jaunā inovācija piesaistīs arī citus Latvijas lietotājus, lai ieviestu šo starpnozaru elektroniskās identifikācijas līdzekli,» saka SK ID Solutions vadītājs Kalevs Pihls (Kalev Pihl).
 

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

Norvēģijas kāzu tērpu zīmols Sadoni par vietu, kur šūt savas kleitas, izvēlējies...

Janvāra mēnesis vērtspapīru tirgos ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā uzrādīja...

No šīs sadaļas

Biedrība LatBAN kopš 2014. gada pavasara katru mēnesi organizē Investīciju sesijas, kur...

Izraēlas uzņēmums Integrity Application izstrādājis jaunu augstas tehnoloģijas metodi glikozes...

Tehnoloģiju kompānija Apple paaugstina cenas aplikācijām Lielbritānijā, Indijā un Turcijā, ziņo...

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi kriminālprocesu...

Blokķēdes tehnoloģijai ir potenciāls mainīt ierasto lietu kārtību un iztikt bez starpniekiem,...

«Šobrīd pasaulē novērojam četrus karstākos platjoslas interneta ieviešanas...

Komercializācijas reaktora paveikto nozarē vērtē pozitīvi, turklāt citas līdzīgas iniciatīvas...

Samsung Gear S sērijas trešais modelis izskatās prestiži un piedāvā vairāk iespēju,...

Kamēr Baltā nama jaunā saimnieka prāts ir nojaušams pēc Twitter ierakstiem, šurpu...

Latvijas jaunuzņēmums Anatomy Next noslēdzis līgumus par kopumā 300 000 eiro investīcijām...