Latvijā sākas Volkswagen elektromobiļa e-up! iepriekšpārdošana 

"Volkswagen" Latvijā sācis elektriskā automobiļa "e-up!" iepriekšpārdošanu; tā cena - 20 tūkstoši eiro. Automobilis ir piemērots četrām personām un nodrošina braukšanas distanci līdz 260 kilometriem (WLTP).

Ilze Žaime, 28.11.2019
1/5

PUBLICITĀTES FOTO

"e-up!" cena tiek panākta ar ietaupījumu, ko nodrošina lielais ražošanas apjoms, informē uzņēmuma pārstāvji.

Ar jauno "e-up!" uzņēmums plāno demokratizēt elektromobilitāti, tajā pat laikā rūpējoties par apkārtējo vidi. Pirmie automobiļi klientiem Latvijā tiks piegādāti 2020. gada februāra sākumā.

Pilnībā uzlādēti jauno "Volkswagen" elektromobiļu akumulatori reālos braukšanas apstākļos spēj mērot līdz 260 kilometriem garu distanci. Paredzamais akumulatora enerģijas patēriņš ir 12,7 kWh/100 km, kas nozīmē, ka jaunais "e-up!" ir sevišķi piemērots, lai ikdienā pārvietotos pilsētā.

Jaunajam "e-up!" ir divi lādēšanas režīmi – tūlītēja lādēšana un laika aiztures lādēšana. Lādēšanu iespējams pārvaldīt ar uzlādes pogu centrālajā konsolē, kā arī sākt un apturēt ar viedtālruni, izmantojot standarta "Maps + more" aplikāciju.

61 kW elektromotors nodrošina maksimālu jaudu, līdzko automobilis uzsāk kustību. Tādējādi "e-up!" no 0 līdz 100 km/h paātrinās 11,9 sekundēs. Šī modeļa maksimālais braukšanas ātrums ir 130 km/h.

"Volkswagen" ir rūpnīcas 14 valstīs, kurās tiek ražoti automobiļi vairāk nekā 150 valstu tirgiem. Jaunākais uzņēmuma mērķis ir nodrošināt visiem mobilitāti bez kaitīgajām emisijām par pieejamām cenām, pateicoties nesen izstrādātajai, pilnībā elektriskajai ID. automobiļu saimei. 2019. gada septembrī pasaules pirmizrādi piedzīvoja pirmais ID. automobilis – ID.3 –, kas ir pirmais pilnībā elektriskais CO2 neitrāls automobilis.

ID.3 ražošana Vācijā, Cvikavas rūpnīcā sākta 2019. gada novembrī. "Volkswagen" informē, ka uzņēmums apņēmies arī turpmāk piedāvāt vairāk elektrisko automobiļu nekā līdz šim.

Jaunākais izdevums