Enerģētika

Latvijā vidējā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā samazinājusies

Žanete Hāka, 25.02.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nord Pool cenu svārstības ietekmējušas mainīgās laikapstākļu prognozes, un nākošās dienas izsolēs elektroenerģijas vidējā cena samazinājās par 5 % līdz 42.55 EUR/MWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, informē AS Latvenergo.

Vidējā nedēļas spot cena Igaunijā un Latvijā samazinājās par 6 % līdz 43.62 EUR/MWh. Lietuvas tirdzniecības apgabalā nedēļas vidējā elektroenerģijas bija 43.61 EUR/MWh, samazinoties par 5 %.

Aizvadītajā nedēļā siltāki laikapstākļi Ziemeļvalstīs veicināja sniega kušanu, tādēļ nedaudz uzlabojās hidrorezervuāru līmenis. Taču, neraugoties uz to, reģionā joprojām saglabājas 23,7 TWh liels hidrobilances deficīts, kura lielums aptuveni atbilst Baltijas gada patēriņam.

Gāzes, ogļu un CO2 kvotu tirgus cenas, kā arī augsta vēja staciju izstrāde iepriekšējā nedēļā reģionā bija elektroenerģijas cenu pazeminošie faktori Nord Pool tirdzniecības apgabalos. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš palika nemainīgā līmenī 9174 GWh, un izstrādes apjomi pieauga līdz 8 953 GWh.

Baltijā patērētās elektroenerģijas apjoms aizvadītajā nedēļā palika iepriekšējās nedēļas līmenī – 574 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 3 % līdz 174 GWh. Lietuvā patēriņš pieauga par 2 % līdz 247 GWh, un Latvijā patēriņš bija 153 GWh, pieaugot par 1 %.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājās par 1 % līdz 327 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 11 % līdz 76 GWh. Igaunijā tika saražotas 136 GWh, samazinoties par 2 %. Savukārt Latvijā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, izstrāde pieauga par 9 % līdz 115 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 75 %, Igaunijā – 78%, Lietuvā 31 %, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 57 % no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Komentāri

Pievienot komentāru