Ražošana

Latvijas finieris: Konkurence bērza saplākšņa tirgū ir saasinājusies

LETA, 02.09.2019

Uldis Biķis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šogad konkurence bērza saplākšņa tirgū ir saasinājusies vēl vairāk nekā pērn, atzina bērza saplākšņa produktu ražotāja AS «Latvijas finieris» padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

«Pirmos signālus par tautsaimniecības pieauguma tempa piebremzēšanos atsevišķos pasaules reģionos, it īpaši Rietumeiropā, «Latvijas finieris» sāka izjust jau pagājušā gada nogalē. Šogad konkurence bērza saplākšņa tirgū ir vēl vairāk saasinājusies un klientu pusē jūtama nogaidoša politika,» sacīja Biķis.

Pēc viņa teiktā, konkurences saasināšanos ietekmē daudzi faktori, tostarp pasaules politiskajā arēnā vērojamā tirdzniecības pozīciju maiņa vairāku lielo spēlētāju starpā, ieilgusī nenoteiktība par Eiropas Savienības un Lielbritānijas tirdzniecības attiecībām pēc «Brexit», Itālijas nestabilā politiskā un ekonomiskā situācija un citi faktori. Biķis arī atzina, ka iepriekš minētā rezultātā 2019.gads «Latvijas finierim» ekonomiskā ziņā būs pieticīgāks par pagājušo.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka «Latvijas finieris» par vienu no prioritātēm ir izvirzījis produktu un klientu apkalpošanas servisa attīstību, kā arī reģionālo paplašināšanos, aktīvi meklējot iespējas palielināt tirdzniecību arī uz tālākiem un sarežģītākiem tirgiem, lai sabalansētu ražošanas iespējas ar tirgus pieprasījumu. Vienlaikus būtisku uzsvaru kompānija liek uz konkurētspējas saglabāšanu uzņēmumam tradicionālajos Eiropas ekonomiskās zonas tirgos. Tas nozīmē visu uzņēmuma procesu efektivizāciju, racionālu esošo resursu izmantošanu un maksimālu pievienotās vērtības palielināšanu katram apstrādātās koksnes kubikmetram.

Biķis uzsvēra, ka ir grūti palielināt viena konkrēta uzņēmuma konkurētspēju, ja tā nepieaug visā meža nozares pievienotās vērtības ķēdē. «Ir svarīgi, lai arī meža un kokapstrādes nozares sadarbības partneri ar izpratni raudzītos uz kopējo situāciju, veiktu izmaksu samazināšanas pasākumus un pēc iespējas neapgrūtinātu eksporta uzņēmumu iespējas saglabāt savu klātbūtni tirgos,» pārliecināts kompānijas padomes priekšsēdētājs, piebilstot, ka tikai gada beigās būs iespējams novērtēt, kā tas izdevies un kā veidosies ražošanas piepildījums rūpnīcās.

Jau ziņotas, ka «Latvijas finiera» apgrozījums 2018.gadā bija 249,238 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 23,5% - līdz 14,682 miljoniem eiro. Vienlaikus pagājušajā gadā «Latvijas finieris» izmaksājis ārkārtas dividendes 2,699 miljonu eiro apmērā.

«Latvijas finieris» ir reģistrēta 1992.gadā. «»Latvijas finiera» pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana.