Lielākajai daļai mājsaimniecību elektrība maksās 0,167-0,169 eiro par kWh 

Pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas mājsaimniecībām Latvenergo piedāvās sešus tarifu plānus, stāsta AS Latvenergo komercdirektors Uldis Bariss.

Žanete Hāka, 27.01.2014

Foto: LETA

Tā ir atšķirība līdzšinējai kārtībai, jo tagad bija viens tarifs, bet atvērtajā tirgū jāpiedāvā dažādi piedāvājumi. Līdz šim elektrība maksāja 0,11-0,15 eiro/kWh.

Latvenergo izveidojis shēmu, kā lietotājam visvieglāk izvēlēties atbilstošāko produktu, ja apsver Latvenergo piedāvājumu. Pirmkārt, piedāvājums būs atkarībā no mājsaimniecības patēriņa. Otrs faktors ir norēķinu veids – izlīdzinātais maksājums vai rēķins. Līdz 200 kWh ir divi tarifu plāni – Elektrum Universiālas un Klasiskais - viens ir kopā ar izlīdzināto maksājumu un otrs - kopā ar rēķinu. Abiem plāniem cenas ir vienādas – 0,1690 EUR/kWh.

Patēriņam virs 200 kWh ir piemērots plāns Elektrum Izdevīgais 200+, kura cena ir 0,1635 EUR/kWh, savukārt virs 600 kwh patēriņam tiek piedāvāts plāns Izdevīgais 600+, kura cena ir 0,16 EUR/kWh.

Vēl iespējams izvēlēties tarifu plānu Elektrum Ekonomiskais ar cenu 0,1670 EUR/kWh, kas domāts zem 300 kWh/mēnesī. Savukārt pēdējasi tarifu plāns – Elektrum Dinamiskais piedāvā mainīgo cenu, kas ir piesaistīta cenai biržā, piemēram, 0,1063 EUR/kWh.

Ja mājsaimniecību patēriņš ir 100 kWh/mēnesī, tad vidējais elektrības pieaugums mēnesī ir 5 eiro, ja 300 kWh/mēn. – tad 8 eiro, bet, ja 600 kWh/mēnesī – tad 12 eiro.

Patlaban lielākā daļa jeb 650 tūkstoši mājsaimniecību patērē zem 200 kWh/mēnesī.

Latvijā elektroenerģijas tirgus atvēršana faktiski ir sākusies jau pirms desmit gadiem un 2007.gadā tirgū pirmie ienāca lielie juridiskie klienti. Šogad tirgū ienāks mājsaimniecības un tādējādi visi elektrolietotāji Latvijā elektroenerģiju pirks brīvā tirgū, saka AS Latvenergo galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Lai izbeigtu Baltijas valstu enerģētisko izolētību no Eiropas tirgiem, Baltijas enerģētikas tirgus starpsavienojumu plāns paredz konkrētus soļus Baltijas valstu izolēto tirgu integrēšanai Ziemļvalstu elektroenerģijas tirgos. Elektroenerģijas tirdzniecība starpvalstu tirgos notiek tikai caur biržu, nodrošinot caurspīdīgu un objektīvu cenas veidošanos mehānismu, skaidro Latvenergo pārstāvji.

Jaunākais izdevums