Tirdzniecība un pakalpojumi

Liepājā drīz sāks kursēt jaunie Solaris autobusi

Žanete Hāka, 07.04.2015

Foto: Liepājas sabiedriskais transports

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmie Polijā ražotie Solaris autobusi Liepājā nonāks aprīļa beigās, pakāpeniski nomainot 17 gadus vecos un bieži lūstošos autobusus, kas pasažieru pārvadājums veica līdz šim, informē Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports.

Plānots, ka pirmie jaunie autobusi Liepājas pilsētas maršrutu tīklā varētu uzsākt kursēt jau tuvāko nedēļu laikā, bet pilnībā autobusus Liepājas ielās plānots nomainīt tiklīdz pārvadātājs AS Liepājas autobusu parks tos saņems no ražotāja.

No 14. līdz 16. aprīlim AS Liepājas autobusu parks pārstāvji dosies uz Solaris rūpnīcu Polijā, lai piedalītos apmācībās par jaunajiem autobusiem un jau drīz pēc tam pirmos autobusus vestu uz Liepāju.

Pavisam Liepājas pilsētas vajadzībām tiks saražoti 43 jauni, moderni zemās grīdas Solaris autobusi, kas veiks reisus 1., 3., 4., 6., 6.a, 9., 9.a, 10., 10.a, 11., 11.a, 904., 912., 912.a un 912.b maršrutā. Zemās grīdas autobusiem visas durvis atrodas vienā līmenī, iekāpšana ir bez pakāpieniem un pasažieru salonā nav pakāpienu ejās, kas atvieglos iekļūšanu autobusā un pārvietošanos gan māmiņām ar bērnu ratiņiem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pie vidējām durvīm autobusos būs uzstādīta rampa invalīdu ratiņu iebraukšanai autobusā.

Lai cilvēki ar redzes traucējumiem varētu droši un patstāvīgi pārvietoties sabiedriskajā transportā, jaunajos autobusos pie iekāpšanas durvīm būs skaļrunis, kas, durvīm atveroties, nosauks autobusa maršruta numuru. Tāpat autobusi būs aprīkoti ar elektroniskajām maršruta zīmēm, kuras labi nolasāmas gan diennakts gaišajā, gan tumšajā periodā un ļaus jau no attāluma identificēt to kā sabiedrisko transportu, bet grīdas līmeņa maiņas vietas un pakāpieni autobusā būs atzīmēti kontrastējošā dzeltenā krāsā.

Jaunajos autobusos būs uzstādīta klimata kontrole, 22 collu liels, augstas izšķirtspējas monitors, audio atskaņošanas iekārtas ar kuru palīdzību gan vizuālā, gan audio formā tiks sniegta informācija par maršruta galapunktu, nākamo pieturu, maršruta numuru, bet starplaikā starp pieturvietām pasažieri tiks informēti par dažādiem pasākumiem un notikumiem pilsētā. Pasažieru durvis būs aprīkotas ar sensoriem, kas neļauj durvīm aizvērties, ja ir pretestība starp tām (pasažieris, bagāža), tāpat autobusam būs uzstādīts bloķēšanas mehānisms, kas nodrošinās to, ka autobuss nevar braukt ar atvērtām vai bojātām durvīm. Četri autobusi būs aprīkoti ar pasažieru skaitīšanas sistēmu pie visām pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas durvīm, kas nodrošinās nepārtrauktu, automātisku pasažieru skaitīšanu. Tāpat kā jaunajos mazas ietilpības autobusos, arī Solaris autobusos būs uzstādīta video novērošana.

Salīdzinājumā ar autobusiem, kas līdz šim kursēja Liepājas pilsētas maršrutu tīklā, daži no kuriem ir ražoti jau pirms 17 gadiem, jaunie autobusi ir videi draudzīgāki un aprīkoti ar jaunākās paaudzes Euro6 dzinējiem, kas samazina izmešu daudzumu un trokšņu līmeni pilsētā.

Komentāri

Pievienot komentāru