Būve

Liepājas slēgtā halle nerisinās futbola māju jautājumu

Elīna Pankovska, 06.06.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājā tuvāko gadu laikā plānots realizēt vērienīgu projektu - uzcelt slēgto futbola halli Zvejnieku alejā 2/4, kas būtu vienīgā šāda veida halle Latvijā.

Valdība ir lēmusi arī piešķirt 800 tūkst. eiro valsts līdzfinansējumu slēgtās futbola halles būvniecībai, kas tiktu izmantota bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm, profesionālo futbola komandu treniņiem un spēļu norisei, tajā skaitā, starptautiska mēroga sporta sacensībām.

Slēgtās futbola halles aptuvenais apjoms plānots 12,5 tūkst. kvadrātmetru. Hallē paredzēts futbola laukums, tribīnes, balkoni, biroja un palīgtelpas, ģērbtuves, trenažieru zāle, tehniskās, noliktavu un citas telpas, kas nepieciešamas slēgtās futbola halles ekspluatēšanai. Projekta kopējās izmaksas plānotas 8,5 milj. eiro apmērā, tai skaitā jau minētie 800 tūkst. eiro. Nākamgad 1,7 milj. eiro plānots piesaistīt kā valsts budžeta finansējumu un pašvaldības finansējumu, bet 2020. gadā sešus miljonus eiro plānots piesaistīt kā valsts budžeta finansējumu, pašvaldības finansējumu un Latvijas Futbola federācijas (LFF) finansējumu.

Plānots, ka pēc projekta īstenošanas slēgto futbola halli apsaimniekos SIA Liepājas Olimpiskais centrs (LOC). Tā valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis iepriekš DB norādīja, ka iecerēts jau esošā stadiona Olimpija vietā izbūvēt slēgtu futbola halli. Tas palīdzētu pilveidot treniņu procesu una izvadīt labos apstākļos futbola treniņus arī rudenī, ziemā un rudenī. Šobrīd gan vēl nekādi līgumi vai vienošanās nav noslēgtas, bet tiek veiktas procedūras, lai varētu izanalizēt un pasūtīt projektu. Pēc tam tiks izskatītas iespējas piesaistīt finansējumu. Tiek cerēts, ka futbola mājas Liepājā varētu tapt tuvāko gadu laikā.

Savukārt LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks DB atbildēja apstiprinoši, ka LFF jau pirms kāda laika valdē lēma atbalstīt šo projektu apmērā līdz vienam miljonam eiro, ja federācija varēs pārliecināties, ka projekts ir realizējams, atbilstošs prasībām un nosacījumiem no futbola vajadzību prizmas.

«Tas bija lēmums, kas pauda gribu. Kad būs redzama tālākā virzība, būs lēmums ar detalizāciju, kā tieši šis finansējums varētu tikt piešķirts un uz kādiem nosacījumiem. Latvijā tā varētu būt vienīgā šāda tipa halle, bet mēs vēl neesam redzējuši detalizētu projektu, lai to konkrēti komentētu. Futbola māju jautājumu gan šis projekts nerisinātu, jo vajadzības ir pavisam citā griezumā,» piebilst E. Pukinsks.

Komentāri

Pievienot komentāru