Sports

Futbols ir sporta karalis

Elīna Pankovska, 29.03.2018

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Palicis teju mēnesis līdz Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresam, kurā notiks arī LFF prezidenta vēlēšanas. Šoreiz izmaiņas būs, jo ilggadējais prezidents Guntis Indriksons savu kandidatūru nav pieteicis un būs jāizšķiras starp trīs kandidātiem: bijušo Latvijas Nacionālās futbola izlases spēlētāju Kasparu Gorkšu, Krišjāni Kļaviņu un Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidentu Vadimu Ļašenko, kurš DB norāda, ka viņam ir skaidra vīzija, kā un kurā virzienā futbols Latvijā ir jāattīsta.

Fragments no intervijas, kas publicēta 29. marta laikrakstā Dienas Bizness:

Ko konkrēti ir nepieciešams izdarīt, lai situāciju uzlabotu?

Viss sākas no galvas, tāpēc LFF ir nepieciešams aktīvs prezidents, kurš grib strādāt. Lai gan šobrīd esmu tikai vēl kandidāts, man ir tikšanās ar biedriem un mēs runājam par futbola attīstību, jo katram ir savas problēmas, kuras vajag risināt. LFF preizdenta amata kandidātiem bija jāizstrādā sava programma par futbola attīstību. Man ir piecas galvenās vīzijas, proti, caurredzamība un godīgums, infrastruktūra un attīstība, apmācība visos līmeņos, spēlētāju, treneru, menedžeru konkurētspēja starptautiskā līmenī un reģionu nostiprināšana. Tas ir tas, uz ko es lieku akcentu, lai palīdzētu izmanīt situāciju futbolā Latvijā.

Kā pats nonācāt futbolā?

Viss sākās pagalmā, vēlāk pievienojos komandai FK Ranto, kur sākās mans futbola ceļš. Redzot kopējo sitāciju futbolā, sapratu, ka nebūšu tik ļoti talantīgs spēlētājs, tāpēc pieņēmu lēmumu atrast sevi citur. Un tas bija telpu futbols. Izveidojām komandu FK Nikers, kas vēl joprojām spēlē LTFA virslīgā. Esmu bijis arī tiesneša asistents. Kā arī joprojām vadu LTFA. Svarīgi, lai LFF prezidentam būtu vadības pieredze. Liekot lietā savu pieredzi, mērķis ir apvienot visus futbolā iesaistītos, lai būtu viena misija – attīstīt futbolu Latvijā. Esmu to panācis telpu futbolā un ceru, ka tas izdosies arī futbolā kopumā.

Kā plānojat risināt problēmu ar sarunātajām spēlēm?

Man ir idejas, kā to varētu izdarīt. Viena no tām ir izveidot jaunu struktūrvienību, kurā būtu cilvēki, kas ikdienā nodarbotos ar negodīgu spēļu izskaušanu. Līdz ar to ļoti svarīga ir informācijas apmaiņa. Spēļu laikā tribīnēs sēž cilvēki, kuri sūta informāciju starptautiskām kompānijām. Manuprāt, viņiem nav tiesību to darīt. Pirmkārt, viņiem būtu jāprasa atļauja federācijai, lai varētu kontrolēt, kur šī informācija nonāk. Citādi cilvēki, kas saistīti ar totalizatoriem, var uztaisīt likmes, kuras nevar kontrolēt. Ir vajadzīgs jauns likums, kurā noteikts, ka visas tiesības pieder federācijai. Tas ir ļoti svarīgi, jo trīs gadus pēc kārtas mēs zaudējam Virslīgas komandas. Diemžēl precīzi nav zināmi tie cilvēki, kas ar šīm lietām nodarbojas, tāpēc pagaidām risinājums ir komandu diskvalifikācija, līdz ar to nākas ciest visiem, nevis vienam vainīgajam.

Vai futbols ir sporta veids numur viens Latvijā?

Futbols ir sporta karalis, un ir jāizdara viss, lai cilvēkiem nebūtu jautājuma, vai futbols ir vai nav sporta veids numur viens arī Latvijā, kur ir 20 tūkst. reģistrētu futbola spēlētāju. Manuprāt, tas sporta veids, kurš būs numur viens skolās, būs arī numur viens valstī.

Visu interviju Jāveido sava futbola pilsēta lasiet 29. marta laikrakstā Dienas Bizness.