FOTO: Lielupē atklāts modernākais tenisa centrs Baltijā 

Noslēgusies vērienīga tenisa centra "Lielupe" pārbūve - investējot vairāk nekā 10 miljonus eiro tas kļuvis par modernāko tenisa centru Baltijā.

Monta Glumane, 06.12.2019
1/30

Foto: Monta Glumane

Jauna, starptautisko sacensību standartiem atbilstoša slēgtā tenisa laukumu halle, atvērtie tenisa laukumi, mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra ir daļa no uzlabojumiem, kas ļaus gan organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības, gan ikdienā būs pieejama ikvienam veselīga dzīvesveida entuziastam.

Pēc rekonstrukcijas valsts pārvaldībā esošais tenisa centrs “Lielupe” spēj uzņemt no 400 līdz 500 spēlētāju dienā un nodrošināt vairāk nekā 50 dažāda līmeņa starptautisku turnīru norisi gadā.

Tenisa centra pārbūve veikta četrās kārtās. Otrās un trešās kārtas ietvaros uzbūvēta mūsdienīga slēgtā tenisa laukumu halle, kas savienota ar veco, padomju laikos būvēto, ēku. Jaunuzbūvētajā hallē atrodas 4 tenisa laukumi, 3 skvoša korti, pludmales tenisa laukums un telpas fitnesa un trenažieru zālēm. Rekonstruēta arī 1989. gadā būvētā slēgtā tenisa halle, veicot tās būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūvi, kā arī energoefektivitātes uzlabošanu.

"No būvniecības viedokļa raugoties, lielākais projekta izaicinājums bija veiksmīgi savienot veco, padomju laikos būvēto, ēku ar jauno tenisa halli. Esam ļoti apmierināti ar paveikto darbu - tenisa centrs dabā izskatās ļoti labi un ir ļoti funkcionāls. Tāpat liels izaicinājums bija jauno tehnoloģiju pielietojums. Kā piemēru jāmin cietais tenisa laukumu segums, kurš ir tāds pats kā "US Open" sacensību kortos izmantotais, vai arī jaunākās paaudzes skvoša laukumu aprīkojums. Rezultātā ieguvēji ir gan sportisti, gan arī tenisa centrs, iegūstot kvalitatīvu un ilgi kalpojošu infrastruktūru, kas samazinās uzturēšanas izdevumus," uzsver būvuzņēmuma "Riga Rent" finanšu direktors Andrejs Laškovs.

Pirmās kārtas ietvaros, kas noslēdzās pērn, tika izbūvēti 9 āra tenisa laukumi, 8 no tiem ir ar tenisīta segumu. Viens no laukumiem ar mīksto segumu ir aprīkots ar skatītāju tribīnēm un sacensībām atbilstošu apgaismojumu. Tika izbūvēta arī saimniecības infrastruktūra, veikta teritorijas labiekārtošana, kā arī ierīkota autostāvvieta un inženierkomunikācijas. Pārbūves ceturto kārtu īstenoja Jūrmalas pilsētas pašvaldība un tās uzņēmums "Jūrmalas ūdens", veicot lietus ūdens kolektora rekonstrukciju O. Kalpaka prospektā, pārbūvējot infrastruktūru no ēkas O. Kalpaka prospektā 16 (tenisa centrs) līdz Vikingu ielai.

Tenisa centra "Lielupe" rekonstrukcijas otrajai un trešajai kārtai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 9,8 milj. eiro, kam papildus piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 1,4 milj. eiro apmērā ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Otrās un trešās kārtas būvdarbus veica pilnsabiedrība VRM, kurā apvienojušies divi būvuzņēmumi - SIA "Riga-rent" un SIA "Velve AE".

Tenisa centra "Lielupe" slēgtā halle tika uzbūvēta 1989. gadā, izveidojot valsts tenisa centru "Lielupe", kas pakāpeniski kļuva par prestižu tenisa bāzi ne vien Latvijā, bet arī visā toreizējā Padomju Savienībā. Šajā bāzē risinājušies daudzi starptautiskie turnīri, Eiropas čempionāti, Labas gribas spēles, Deivisa kausu izcīņas sacensības un turnīri ar pasaules klases tenisistu piedalīšanos. Kopš 1992. gada tenisa centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, kopš 2017. gada 100% kapitāla daļu īpašumtiesību turētājs ir Izglītības un zinātnes ministrija.

Tevi varētu interesēt

Līdz novembrim ir slēgts aptuveni kilometru garš posms uz Ventspils šosejas (A10)...

Tallinā ielikts pamatakmens jaunajam Tallink tenisa centram, informē Tallink Latvia. ...

Lielupes ostas pārvalde Lielupes ostas kanālā un tam piegulošajā Lielupes grīvas rajonā...

Aģentūra LETA fotogrāfijās iemūžinājusi zemledus makšķernieku ikdienas pulcēšanos...

Jūrmalā noslēgts darījums par viesnīcas Lielupe pārdošanu, kuru iegādājās ārvalstu...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

3D drukas uzņēmums "Icon" bija pirmais uzņēmums Amerikā, kas 2018.gadā uzcēla 3D...

Dedzināto dēļu fasādes ir koksnes apstrādes veids, kas ļauj nodrošināt materiāla ilgmūžību....

Īstenošanai pietuvojusies gadiem lolotā iecere par Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra izveidi....

Igaunijas nekustamo īpašumu kompānija "1Partner", kas oktobrī ienāca Latvijas tirgū, pārņēmusi...

Carnikavas novada jaunajā uzņēmējdarbības parkā "Mežgarciems" uzņēmēji plāno ražot metāla...

Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas pils kapelas mūru restaurācijas un pārbūves darbi, kuros...

Ventspils vēsturiskajā centrā esošajās ēkās Pils ielā 45 un 47 aizvadīti spāru...

Tallinā dzīvokļu vidējā cena novembrī bija 2057,32 eiro par kvadrātmetru, liecina Igaunijas...

Šā gada novembrī, salīdzinot ar šā gada iepriekšējiem mēnešiem, ir vērojams zādzību...

Igaunija plāno iegādāties ēku pretī prezidenta pilij Rīgā un tajā izbūvēt jauna...