Ražošana

Lietuvā atklāta jauna mēbeļu ražotne 53 miljonu eiro vērtībā

LETA/BNS/Monta Glumane, 20.03.2019

Foto: facebook.com/kaunorajonobendruomene

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lietuvā, Kauņas brīvajā ekonomiskajā zonā, trešdien atklāts Kauņas mēbeļu ražošanas kompānijas «Freda» uzņēmums «Geras baldu fabrikas» («Laba mēbeļu fabrika»), kurā investēti 53 miljoni eiro, ieskaitot tehnoloģiskās ražošanas iekārtas un inženiersistēmas.

Fabrikā 35 600 kvadrātmetru platībā tiks ražotas plaša sortimenta mēbeles, kas ceļos uz dažādām pasaules valstīm.

Kā raksta Lietuvas biznesa ziņu avīze «Verslo žinios», lai gan sākotnēji tika ziņots, ka jaunajā uzņēmumā tiks investēti 42 miljoni eiro, investīcijas pieaugušas sakarā ar to, ka nolemts vienlaicīgi īstenot arī otro attīstības posmu, turklāt mainījies arī paredzamo ražojumu portfelis, tādēļ fabriku nācies pielāgot jaunas paaudzes produktu ražošanai.

«Freda» izpilddirektors Toms Strjoga izteicis pārliecību, ka augstais ražošanas automatizācijas līmenis palīdzēs uzturēt uzņēmumā kvalificētus darbiniekus un piesaistīt jaunus, vienlaikus palielinot ražošanas efektivitāti un produktivitāti.

Ceļot fabriku, izmantoti energoefektīvi apkures un apgaismes risinājumi un ierīkotas modernas ražošanas iekārtas, ražotnē iekārtotas ergonomiskas darbavietas un atpūtas zonas.

Šobrīd darbam jaunajā mēbeļu fabrikā sagatavoti 70 darbinieki, bet plānots triju gadu laikā izveidot aptuveni 240 darba vietas un ražošanas apjoms trīs četru gadu laikā varētu sasniegt 240 miljonus eiro.

Kompānijā «Freda» šobrīd strādā aptuveni 600 cilvēki, un tās galvenais klients ir Zviedrijas mēbeļu ražošanas un tirdzniecības koncerns «Ikea". Kompānija ir viena no vadošajām mēbeļu ražotājām Eiropā krāsoto mēbeļu segmentā, un tās ražošanas apjoms pērn sasniedza 120 miljonus eiro.

Mēbeļu ražošanas attīstību Lietuvā līdz šim bremzējis aizvien pieaugošais skaidu un kokšķiedras plātņu trūkums, taču šo problēmu palīdzēs risināt kokskaidu plākšņu fabrika, ko Akmenes brīvajā ekonomiskajā zonā sāk celt Lietuvas kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumu grupa «Vakaru medienos grupe», bet netālu no Viļņas savu rūpnīcu gatavojas būvēt Vācijas kokšķiedras plākšņu ražošanas kompānija «Homanit Holding».