Ražošana

Pašmāju mēbeļu ražotājus IKEA ienākšana nav nobiedējusi - apgrozījums aug

Māris Ķirsons, 03.10.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mēbeļu ražotājiem 2018. gads iezīmējies ar lielākiem ienākumiem; tas pagājis bez būtiskiem satricinājumiem.

To liecina SIA Lursoft datubāzē iesniegto mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošanas uzņēmumu gada pārskatu dati. Vērtējot pēc neto apgrozījuma, 2018. saimnieciskajā gadā nozares līderi SIA Avoti SWF un SIA Kvist ir noturējuši savas pozīcijas un vienlaikus būtiski palielinājuši savus rādītājus – par vairāk nekā 8,5 milj. eiro. Tiesa, ir uzņēmumi, kam neto apgrozījums pērn bija mazāks nekā 2017. gadā. Vienlaikus vairums mēbeļu ražotāju 2018. gadā palielinājuši gan ražošanas apjomus, gan realizācijas ieņēmumus Latvijā un ārzemēs.

+22,8 miljoni eiro

TOP 30 uzņēmumu kopējais neto apgrozījums pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu pieauga par 22,81milj. eiro jeb 12,5%, bet vidēji katram uzņēmumam – par 0,76 milj. eiro.

Neto apgrozījuma palielināšanas recepte katram uzņēmumam ir sava: vienam tie ir lielāki apjomi, citam – dārgāka produkcija, trešajam abu minēto faktoru kombinācija. Jāņem vērā, ka mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošanā ir salīdzinoši daudz nelielu uzņēmumu. 2018. gads iegājis vēsturē ar to, ka mēbeļu tirdzniecības gigants IKEA atvēra savu pirmo lielveikalu Latvijā. Tāpat kā Viļņā, arī Rīgā IKEA veikalu uz franšīzes pamata atvēris Islandes investors. Pašmāju mēbeļu ražotājus gan nav nobiedējusi šīs mēbeļu tirdzniecības kompānijas ienākšana Latvijā. Tiesa, kāda būs tā ilgtermiņa ietekme uz mēbeļu tirgu, vēl ir grūti prognozēt, jāsaprot, ka Latvijā nav tādas mēbeļu ražošanas daudzveidības, lai varētu apmierināt 100% visu pieprasījumu.

Izmanto iestrādnes

«Iepriekšējo iestrādņu un neatlaidīga darba rezultāts,» uz jautājumu par to, kā izdevies panākt neto apgrozījuma pieaugumu par 0,89 milj. eiro jeb 15,4%, atbild SIA Dižozols Plus līdzīpašnieks Ģirts Plakans. Arī 2019. gads varētu būt līdzīgs iepriekšējam, taču tas vēl nav beidzies un prognozes izteikt ir pārāk agri.

Visu rakstu lasiet 3. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!