Ražošana

Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaigė investē ražošanā

Anda Asere, 16.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Savu 55 gadu pieredzi Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaigė izmanto arī šodien, izgatavojot vairāk nekā 200 tūkstošus ledusskapju gadā un eksportējot tos uz vairāk nekā 30 valstīm

«Pēc 50 gadiem biznesā zinām, ko darām – ražojam kvalitatīvus ledusskapjus par labu cenu. Kā ražošanas partneri esam elastīgi un uzticami, atrodamies tuvu, mums ir Eiropas izpratne par kvalitāti un sadarbību, kas mūsu partneriem ir svarīgi,» saka Ģedimins Čeika (Gediminas Čeika), Snaigė AB ģenerāldirektors. Uzņēmums ražo arī saldētavas un komerciālo dzesēšanas aprīkojumu. Šis segments nodrošina aptuveni 5% no uzņēmuma apgrozījuma.

Snaigė ražotnes kapacitāte ir aptuveni 550 tūkstoši ledusskapju gadā, tomēr saražoti tiek nedaudz vairāk nekā 200 tūkstoši. G. Čeika skaidro, ka vajadzības gadījumā apjomus var palielināt, taču tad būtu jāstrādā divās maiņās. Pērn uzņēmuma apgrozījums nedaudz samazinājās. Tas saistīts ar to, ka izejmateriālu cenas paaugstinājās, bet produktu cenas nav mainījušās. Šī gada pirmie mēneši iesākušies labi, un Snaigė saražojusi un pārdevusi vairāk ledusskapju nekā pērn šajā laikā.

«Nepārtraukti investējam ražošanā, jaunās tehnoloģijās, aprīkojumā. Pēdējos desmit gados esam investējuši vairāk nekā 20 miljonus eiro,» saka Rūta Petrauskaite (Rūta Petrauskaitė), Snaigė AB mārketinga vadītāja. Runājot par nākotnes ambīcijām, viņa teic, ka uzņēmums vēlas saglabāt savas dominējošās pozīcijas vietējā tirgū, tāpat spēcīgas pozīcijas Ukrainā, Moldovā, Čehijā un citos tirgos, kur uzņēmums strādā ar savu zīmolu. «Vēlamies būt kontraktražotāja izvēle mūsu rietumu klientiem, tāpat vēlamies turpināt uzlabot un paplašināt mūsu produktu portfeli,» norāda R. Petrauskaite.

90% Snaigė produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 valstīm Eiropā un Āzijā. Snaigė strādā gan ar Austrumeiropas tirgiem, kur var labi nopelnīt, bet kas vienlaikus ir diezgan riskanti, gan ar Rietumeiropas valstīm, kuru tirgus ir mazāk riskants un arī ar mazākām iespējām nopelnīt. «Ja skatāmies uz pasaules karti, nosedzam teju visu Eiropu. Snaigė ledusskapjus var atrast gandrīz visās valstīs. Tālākais punkts Rietumu virzienā ir Portugāle, Uzbekistāna un Izraēla – Austrumos,» stāsta R. Petrauskaite.

Visu rakstu Līdzsvarā starp Austrumiem un Rietumiem lasiet 16. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investoru asociācija pieprasījusi Lietuvas ledusskapju ražotājam "Snaige" paskaidrojumus par vairāk nekā 11 miljonu eiro aizdevumu, ko tas izsniedzis savam lielākajam īpašniekam - Krievijas uzņēmumam "Polair".

""Snaige" [kopš 2011.gada] nav maksājis dividendes, bet vairāk nekā 10 miljonu eiro vērta summa mīklaini pazudusi no uzņēmuma bilances, izgaistot ārzonas kompāniju tīklā," otrdien izplatītajā paziņojumā uzsvēris Lietuvas Investoru asociācijas prezidents Vītauts Plunksnis.

Paziņojums izplatīts dienu pēc tam, kad "Snaige" pavēstīja par nodomu pārtraukt kotēt savas akcijas Viļņas biržā. "Snaige" akcionāru sapulce, kurā paredzēts izskatīt šo jautājumu, notiks 4.februārī.

Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaigė investē ražošanā 

Savu 55 gadu pieredzi Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaigė izmanto arī šodien, izgatavojot...

2011.gadā, kad "Polair" netieši ieguva savā īpašumā "Snaige" akciju kontrolpaketi, "Snaige" akcija maksāja 0,54 eiro, tātad uzņēmuma vērtība bija 21,4 miljoni eiro, norāda investoru asociācija.

Uzņēmumam aizejot no biržas, plānots piedāvāt no mazākuma akcionāriem vienu akciju atpirkt par 0,183 eiro, tātad uzņēmums novērtēts par 7,25 miljoniem eiro, teikts Investoru asociācijas paziņojumā.

"Snaige" nav saņēmusi nekādas investīcijas, taču tā aizdevusi līdzekļus "Polair" grupas kompānijām Krievijā, piebilst asociācija.

91% "Snaige" akciju pieder Krievijas grupas "Polair" kontrolētajai Kipras kompānijai "Sekenora Holdings".

"Snaige" akcijas kotē Viļņas biržas otrajā sarakstā.

Komentāri

Pievienot komentāru