L.J.Linen vispasaules tirgū plāno 100 miljonu apgrozījumu 

Agroproduktu starptautiskais tirgotājs SIA "L.J.Linen" šogad plāno 50 miljonu eiro apgrozījumu, bet nākamgad to kāpināt līdz 100 miljoniem eiro. Aktīvākā attīstība nākamgad plānota Āfrikā, kā arī Latīņamerikā. Latvijā notiek izvērtēšanas darbs divu rūpnīcu iegādei.

Db.lv, 27.11.2019
1/2

Foto: no uzņēmuma arhīva

"L.J.Linen" un tās saistītiem uzņēmumiem Latvijā pērn bija 19 miljonu apgrozījums, nodarbinot 28 darbiniekus. Lielākie ieņēmumi bijuši Singapūrā – 23 miljoni, kur strādā četri darbinieki. Lielākais darbinieku skaits uzņēmumam ir Indonēzijā – 160, kur pērn apgrozījums sasniedza trīs miljonus eiro. Tāpat liels skaits darbinieku ir Polijā – 40, kuri nodrošināja 5,6 miljonu eiro apgrozījumu. Vjetnamā uzņēmumam ir 15 darbinieki un pērn sasniegts četru miljonu eiro apgrozījums.

"L.J.Linen" šobrīd Āfrikā strādā sešās valstīs - Nigērijā, Ugandā, Ruandā, Ganā, Kotdivuārā, Senegālā un Tunisijā. Šā gada plānos ietilpst sākt darbību arī Kenijā, Kamerūnā un citās Subsahāras valstīs.

Papildu šogad tiek sākts darbs pie pirmā biroja atvēršanas Latīņamerikā - Peru.

Uzņēmums vērtē divus investīciju projektus Latvijā. “Vēlamies iegādāties divas rūpnīcas, kā arī šobrīd esam ieguldījuši vienas rūpnīcas attīstībā Lietuvā, kur jau ražojam preces. Indijā sākam strādāt pie rūpnīcas izveides augstas kvalitātes produktu ražošanai, kurus eksportētu uz Norvēģiju un Lielbritāniju,” stāsta uzņēmuma īpašnieks Jānis Kuļikovskis. Tāpat tuvākajā nākotnē plānots Nigērijā būvēt noliktavas, kur arī tiks veikta produktu pakošana un vieglā apstrāde pirms pārdošanas vietējā tirgū. Nākamā gada sākumā paredzēts atvērt arī savu noliktavu un distribūcijas centru Nepālā, kur uzņēmums jau šobrīd ir viens no lielākajiem piegādātājiem atsevišķu produktu kategorijās.

Āfrikas valstīs kopā "L.J.Linen" ir 12 darbinieki – Nigērijā 3, Kotdivuārā 2, Ruandā 2, Ugandā 3, Ganā 2.

Papildu starptautiskās tirdzniecības operācijām un Jāņa Kuļikovska saistītajam biznesam - fintech jomā,uzņēmuma īpašnieki iecerējuši pievērsties arī citam– kopā ar draugiem Āzijā šobrīd viņi meklē telpas, lai atvērtu bāru Hanojā.

Fintech jomā Jānis Kuļikovskis šobrīd fokusējas uz divām valstīm dienvidaustrumu Āzijā. Mērķis ir izveidot fintech produktus dažādām sabiedrības grupām - arī mazajiem uzņēmumiem un sabiedrības vājāk apkalpotajam segmentam. “Fintech esam saņēmuši licenci un sākam darbināt savstarpējo aizdevumu platformu Indonēzijā,” atklāj uzņēmuma īpašnieks.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.