Citas ziņas

Lubānas ielā atklāj vērienīgu kontrabandas cigarešu un spirta tirdzniecības točku

Ieva Mārtiņa, 11.02.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki kādā Lubānas ielas teritorijā netālu no augļu vairumtirdzniecības bāzes atklāja nelegālu cigarešu un spirta tirdzniecības vietu.

VID informē, ka tirdzniecības vieta uzieta, pārbaudot saņemto riska informāciju par kontrabandas cigarešu uzglabāšanu un pārvietošanu Rīgā. Par konstatēto pārkāpumu uzsāktas piecas administratīvo pārkāpumu lietvedības pret trim fiziskām un divām juridiskām personām par akcīzes preču nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu.

VID Muitas kriminālpārvaldes Mobilo vienību amatpersonas Lubānas ielas rajonā apturēja un veica kontroli kādam VW Golf markas auto, kura salonā atrada 30 litru kannu ar šķidrumu ar spirtam raksturīgu smaržu un astoņas pudeles degvīna bez akcīzes markām.

Turpinot pārbaudi teritorijā, no kuras bija izbraucis minētais auto, aizdomas izraisīja kāds autoservisa darbinieks, kurš, pamanījis VID trafarēto automašīnu, nometa zemē durvju atslēgas un metās bēgt. Mobilo vienību darbinieki veica autoservisa pārbaudi un palīgtelpās, kā arī blakus esošajā teritorijā atklāja 49,32 tūkstošus cigarešu jeb 2466 paciņas dažādu marku - More, Jin Ling, Winston, Glamour un Kiss - cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām un 834,5 litrus šķidruma ar spirtam raksturīgu smaržu, kas bija sapildīts dažāda izmēra plastmasas kannās un pudelēs. Turpinot teritorijas pārbaudi, VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki atklāja, ka nelikumīgā cigarešu un spirta rūpala «darboņi» spirta uzglabāšanai izmantojuši arī blakus autoservisam esošās atkritumu tvertnes, kur atkritumu vietā uzglabājuši spirta kannas, kas bija sagatavotas mazumtirdzniecībai. Tomēr Mobilo vienību amatpersonas pārbaudīja arī teritorijā esošos transporta līdzekļus un konstatēja, ka divos VW Transporter markas auto tiek uzglabāti kopumā 605 litri dažāda tilpuma kannās sapildīta šķidruma ar spirtam raksturīgu smaržu.

Visas teritorijas apsekošana apliecināja, ka nelikumīgais bizness ir bijis ar plašu vērienu, jo gan automašīnās, gan teritorijā atradās gan daudz tukšas plastmasas kannas, kurās iepriekš, visticamāk, ticis uzglabāts spirts, gan tukši kartona iepakojumi no cigaretēm, kas liecina, ka nelegālais bizness darbojies jau ilgāku laiku.

Draudošais sods par pārkāpumiem: naudas sodu fiziskajām personām no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskajām personām — 50 - 500 latiem, konfiscējot preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru