Ražošana

MADARA Cosmetics jauna izpilddirektore

Db.lv, 18.05.2023

Izpilddirektore Gunta Šulte (no kreisās), “MADARA Cosmetics” valdes loceklis Uldis Iltners, valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Kosmētikas ražotājs “MADARA Cosmetics” stiprina vadības komandu ar jaunu izpilddirektori – Guntu Šulti, lai ar lielāku vērienu turpinātu eksporta izaugsmi Eiropā, īpaši Francijā, Vācijā un Skandināvijas valstīs, informē “MADARA Cosmetics” valdes loceklis Uldis Iltners.

“MADARA Cosmetics” vadības komandas struktūrā tiks veiktas izmaiņas – izpilddirektores amatā 22. maijā stāsies profesionāla vadītāja ar 20 gadu pieredzi Gunta Šulte, kura pēdējos trīs gadus bijusi globālas kompānijas Skandināvijas un Baltijas valstu vadības komandā ar atbildību par vairāk nekā 300 miljonu eiro vērtu biznesu.

Uzņēmuma līdzdibinātājs un līdzšinējais izpilddirektors Uldis Iltners turpinās darbu valdes locekļa statusā, savukārt ikdienas “MADARA Cosmetics” darba vadības funkcijas pakāpeniski nodos jaunajai izpilddirektorei, lai pats varētu fokusēties uz kompānijas attīstības stratēģijas jautājumiem, kā arī jaunu biznesa projektu attīstīšanu. “MADARA vīzija un ceļš nemainās. Mēs ar Lotti paliksim uzņēmuma valdē, mūsu lomas uzņēmuma pārvaldībā, ilgtermiņa stratēģijas veidošanā un jaunu mērķu izvirzīšanā paliks nemainīgas, bet ar Guntas pievienošanos mēs stiprinām savu spēju mērķu realizēšanā,” pārliecināts U. Iltners.

“Gunta iemieso mūsu vērtības – degsmi, izcilību, cilvēcību un ilgtspējīgu pieeju. Guntas ievērojamā vadības pieredze lielā pasaules uzņēmumā apvienojumā ar izcilām līderes dotībām un vērtībās balstītu biznesa filozofiju ir grandiozs papildspēks MADARA komandai, lai kopā virzītos uz ambiciozo mērķi – kļūt par Nr.1 dabiskās kosmētikas zīmolu mūsu mērķa eksporta tirgos, to panākot ar produktu izcilību un zīmola vērtībām,” jauno izpilddirektori komandā sveic “MADARA Cosmetics” valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

“’’MADARA Cosmetics’’ ir Latvijas veiksmes stāsts, un man ir patiess prieks un lepnums pievienoties MADARA komandai. Tas ir jebkura vadītāja sapnis – pievienoties šādas kvalitātes un raudzes uzņēmumam, kas ir tik labā finanšu veselībā. Manuprāt, Lotte un Uldis ir ieguldījuši fantastisku darbu, radot kvalitatīvu produktu un izveidojot lielisku komandu. Mans uzdevums būs evolūcija, nevis revolūcija. MADARA ir uzņēmums ar lielisku izaugsmes potenciālu, un tas ir virziens, kurā strādāsim kopā vadības komandā,” uzsver Gunta Šulte.

G. Šultei ir teju 20 gadu pieredze vadošos amatos starptautiskā vidē. Karjeras gaitas viņa sākusi mārketingā ar darbu tādās aģentūrās kā “McCann Riga” un “OMD Latvia”, strādājot ar dažādiem starptautiskiem klientiem, līdz nonāca uzņēmumā “Danone” 2012. gadā. Kopš 2018. gada G. Šulte vadīja minētā Francijas pārtikas ražotāja “Danone” biznesu Baltijā, kā arī bija iekļauta Skandināvijas reģiona pārvaldības komandā. Bakalaura grāds ekonomikā un biznesa vadībā iegūts Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā, savukārt Milānā, vienā no lielākajām Eiropas universitātēm, iegūts maģistra grāds modes un dizaina menedžmentā.

“Esmu guvusi pasaules līmeņa pieredzi ļoti sarežģītā un dinamiskā vidē. Domāju, ka šī pieredze ir svarīgākais iemesls, kāpēc Lotte un Uldis mani izvēlējās, lai es “MADARA Cosmetics” iedotu papildu jaudu. Ar starptautiska uzņēmuma vadības pieredzi esmu gatava savas zināšanas likt lietā, lai vadītu un tālāk attīstītu “MADARA Cosmetics” biznesu un “ieslēgtu” uzņēmumu nākamajā izaugsmes ātrumā,” saka G. Šulte.

““MADARA Cosmetics” sper nākamo soli savā izaugsmes ceļā kā nozīmīgs starptautisks zīmols savos mērķa tirgos. Uldis un Lotte ir paveikuši neticamu darbu uzņēmuma biznesa izaugsmei. Esmu pārliecināta, ka viņi arī turpmāk sniegs Guntai visu nepieciešamo atbalstu no valdes,” komentē Somijas uzņēmuma Oy “Transmeri Group Ab” (“Transmeri”) rīkotājdirektore, “MADARA Cosmetics” padomes locekle Sari Hannele Rosina.

Vaicāta, ko sagaida no veiktajām izmaiņām uzņēmuma vadības komandā, S. Rosina saka: “Mēs sagaidām, ka uzņēmuma rentablā izaugsme turpināsies ar spēcīgu MÁDARA zīmola attīstību, ar vēl motivētāku komandu un labu sadarbību ar partneriem visās biznesa jomās. Sagaidām, ka Gunta liks lietā savas vērtīgās zināšanas starptautiska zīmola veidošanā un pārdošanas apjomu palielināšanā.”

“Uzņēmuma izaugsmes potenciālu mēs veiksmīgi varam realizēt Skandināvijā un Francijā, kur mīl MÁDARA produktus. Īpaši priecīgi esam par Franciju, kas tiek uzskatīta par kosmētikas dzimteni. Francijā “MADARA Cosmetics” make-up produkti ir pārdotākie no visiem mūsu produktiem. Tirgus attīstība tur notiek ļoti sekmīgi, piemēram, aprīlī vien esam uzsākuši mūsu produktu tirdzniecību deviņos jaunos veikalos,” par panākumiem eksporta tirgos stāsta U. Iltners.

Kā ziņots, “MADARA Cosmetics” konsolidētais neauditētais apgrozījums 2023.gada pirmajā ceturksnī bija 5,29 miljoni eiro, kas ir 10% pieaugums, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2022.gadā, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”. Tas ir visu laiku augstākais pirmā ceturkšņa apgrozījums līdz šim.

‘’MADARA Cosmetics’’ dibināta 2006.gadā un kļuvusi par vienu no vadošajiem kosmētikas ražotājiem Ziemeļeiropā un līderi Latvijā. Kompānijas pārstāvētais kosmētikas zīmols MÁDARA ir pionieris dabīgās kopjošās un dekoratīvās kosmētikas segmentā Latvijā. 2017.gada sākumā uzņēmums no SIA kļūst par AS. Kopš 2017.gada novembra kompānijas akcijas iekļautas biržas "Nasdaq Baltic" alternatīvā tirgus "First North" sarakstā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kosmētikas ražotāja "Madara Cosmetics" līdzīpašnieki Uldis Iltners un Lote Tisenkopfa-Iltnere reģistrējuši uzņēmumu SIA "Kalvi Capital", liecina informācija Lursoft.

"Kalvi Capital" pamatkapitāls ir 20 000 eiro, un kompānijas īpašnieki vienādās daļās ir Iltners un Tisenkopfa-Iltnere.

Jaunā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Iltners, bet Tisenkopfa-Iltnere ir valdes locekle.

Uzņēmuma statūtos teikts, ka "Kalvi Capital" darbības mērķis ir holdingkompāniju darbība.

"Madara Cosmetics" koncerna apgrozījums 2022.gada pirmajā pusgadā bija 10,212 miljoni eiro, kas ir par 3% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, bet koncerna peļņa samazinājās 2,4 reizes - līdz 840 489 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2006.gadā, un tā pamatkapitāls ir 377 391,1 eiro. "Madara Cosmetics" lielākie īpašnieki ir Iltners (23,92%), Tisenkopfa-Iltnere (23,76%), Somijas "Transmeri Group Ab" (22,93%), Liene Drāzniece (6,79%) un Zane Tamane (6,35%).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noskaidroti piecās kategorijās nominētie 57 uzņēmumi "Eksporta un inovācijas balvai 2022", informē pasākuma organizatori Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Kā norāda LIAA, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz uzņēmumu nominācijas tika izvirzītas, izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes informāciju. Tika vērtēti dati par uzņēmumu eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti un nodarbināto skaitu.

Tāpat žūrija, uzklausot uzņēmumu prezentācijas, iepazinās ar uzņēmumu attīstības plāniem, ieguldījumiem cilvēkkapitālā, ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā, sadarbībā ar zinātniski pētnieciskajām iestādēm. Atsevišķi tika vērtēti arī uzņēmumu panākumi mārketingā savu produktu virzībai ārvalstu tirgos.

Kopumā konkursā izvirzītas piecas kategorijas "Eksporta jaunpienācējs", "Eksporta līderis", "Eksporta čempions", "Inovācijas čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Konkursa nominantus noteica žūrija, kurā piedalījās finanšu institūciju, uzņēmēju organizāciju, Ekonomikas ministrijas, LIAA un plašsaziņas līdzekļu deleģētie pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Nasdaq" Baltijas biržās apbalvoti "Nasdaq Baltic Awards 2023" uzvarētāji, teikts biržas paziņojumā.

Balvas tiek pasniegtas par "Nasdaq Baltic" biržās kotēto uzņēmumu izciliem sasniegumiem investoru attiecību jomā, kā arī tiek izcelti kapitāla tirgus dalībnieki un notikumi, kas ir devuši vislielāko ieguldījumu Baltijas un vietējā kapitāla tirgus attīstībā.

Lai saņemtu balvas, "Nasdaq Baltic" biržās kotētie uzņēmumi tika vērtēti, pamatojoties uz to sasniegumiem caurskatāmības, investoru attiecību un labas korporatīvās pārvaldības prakses jomā. Papildus tika izvērtēta uzņēmumu tirdzniecības aktivitāte, ņemts vērā tirgus analītiķu un investoru vērtējums.

Nominācijā par labākajām investoru attiecībām pirmo vietu ieguva Igaunijas finanšu grupa "LHV Group", bet otro un trešo vietu dalīja Lietuvas enerģētikas uzņēmuma "Ignitis grupė" un Lietuvas banka "Šiaulių bankas"

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Kritizē CFLA nespēju ieviest inovāciju un digitālās transformācijas programmas

Db.lv, 20.04.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Astoņu eksportspējīgo nozaru kompetences centru un vairāk nekā 100 uzņēmumu un organizāciju pārstāvji nosūtījuši atklātu vēstuli premjeram un ministriem par Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) nespēju ieviest inovāciju un digitālās transformācijas programmas.

Parakstītāji uzskata, ka inovāciju un digitālās transformācijas finansējums ir izšķiroši svarīgs ekonomikas izaugsmei un sabiedrības labklājībai, un tam ir nepieciešama pušu savstarpēja uzticēšanās. Uzņēmēji zaudē uzticību ES fondu atbalsta programmām, ja CFLA tās administrē atbilstoši pašreizējās vadības stilam un uzstādījumiem: "Mēs kā nodokļu maksātāji no CFLA sagaidām komandu, kas par prioritāti izvirza principu “konsultē vispirms”, ievieš risku pārvaldības sistēmu un izmanto ES noteikumus kā ietvaru programmu veidošanai un ieviešanai, neapdraudot Latvijas tēlu un ekonomisko attīstību".

Šīs vēstules parakstītāji aicina mainīt CFLA un Finanšu ministrijas atbildīgās amatpersonas, jo CFLA ar pašreizējo vadību nespēj efektīvi īstenot inovāciju un digitālās transformācijas atbalsta programmas.

Komentāri

Pievienot komentāru