Ražošana

Mainot tortiļu iepakojumu, gadā ietaupīs 150 tonnas plastmasas

Ilze Žaime, 25.11.2019

PUBLICITĀTES FOTO

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Santa Maria" tortiļu sastāvā vairs neizmanto cukuru un konservantus, savukārt 35% no līdzšinējā polietilēna iepakojuma aizstāj ar nebalinātu papīru, tādējādi uzņēmumam gadā ietaupot līdz 150 tonnām plastmasas.

“Mums ir svarīgas gan gardākas maltītes, gan labāks klimats un esam spēruši nākamo soli ilgtspējīgas nākotnes virzienā – ir izveidots jauns, videi draudzīgāks tortiļu iepakojums. Jaunajam iepakojumam ir par 35% mazāka CO2 ietekme, salīdzinot ar iepriekšējo iepakojumu," stāsta "Santa Maria" un "Paulig" zīmolu mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.

Pilnīga pāreja uz papīra iepakojumu pagaidām uzņēmumā nenotiks. I. Auziņa skaidro, ka iemesls tam ir nepieciešamība pielāgot rūpnieciskos risinājumus, kas patreiz vēl ražotnē nav ieviesti: "Attīstības darbs turpinās pakāpeniski, ieguldot papildu investīcijas, un mēs izvēlamies darīt pēc iespējas vairāk vides labā, cik ātri vien iespējams. Jau tagad gadā ietaupīt tik daudz plastmasas, cik sver 50 pieauguši ziloņi, noteikti ir labāk, nekā turpināt atstāt visu, kā ir," paskaidro I.Auziņa.

Katru gadu Eiropā "Santa Maria" pārdod miljoniem tortiļu iepakojumus. Ilgtspējība esot uzņēmuma galvenā prioritāte, un nākotnē tas apņēmies aktīvi turpināt rūpes par vidi un dabu. Līdz 2025. gadam "Santa Maria" ir apņēmusies, ka produktu iesaiņošanā izmantos par 25% mazāk plastmasas, plānojot iepakojumu gatavot tikai no atjaunojamiem vai pārstrādātiem resursiem.

Uzņēmuma pārstāve I.Auziņa iesaka tortiļu lietotājiem atdalīt iepakojuma augšējo un apakšējo daļu un attiecīgi atsevišķi utilizēt kā papīru un plastmasu.

"Santa Maria" ietilpst "Paulig" Grupā, un tās ražotnes atrodas Somijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā un Igaunijā. "Paulig" Grupas galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. "Paulig" Grupā 13 valstīs strādā 2000 darbinieku.

Komentāri

Pievienot komentāru