Likumi

Maksātnespējas administratori ar deklarācijām nesteidzas

Elīna Pankovska, 16.02.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Līdz šim brīdim Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir saņēmis 67 valsts amatpersonu deklarācijas, ko iesnieguši maksātnespējas administratori, DB uzzināja VID. Tas nozīmē, ka no 165 maksātnespējas administratoriem, kuri nav advokāti, deklarācijas iesniegusi mazāk nekā puse.

«Šobrīd tiek izvērtēts jautājums par administratīvā pārkāpuma lietvedības uzsākšanu par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu likumā noteiktajā termiņā,» DB norādīja VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Viņa arī piebilda, ka maksātnespējas administratori, kuri nav advokāti, tāpat kā pārējās valsts amatpersonas, iesniedz un aizpilda vienotas formas valsts amatpersonas deklarāciju stājoties amatā, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kā ir aizpildāmas un iesniedzamas valsts amatpersonu deklarācijas.

DB jau rakstīja, ka Saeima nolēma, ka maksātnespējas administratoriem, kuri vienlaikus ir arī zvērināti advokāti, valsts amatpersonas deklarācija, stājoties amatā, būs jāiesniedz no šī gada 1. septembra.

Pirmā lasījuma redakcija sākotnēji paredzēja, ka valsts amatpersonas deklarāciju iesniegšanas termiņš maksātnespējas administratoriem tiek pagarināts līdz 2017. gada 1. janvārim. Tomēr pēdējā brīdī tika iesniegts cits tieslietu ministra Dzintara Rasnača priekšlikums šo termiņu pagarināt tikai līdz 2016. gada 1. septembrim, turklāt to attiecināt tikai uz administratoriem, kas vienlaikus ir arī zvērināti advokāti. Saeimas vairākums šo tieslietu ministra priekšlikumu akceptēja.

Pagājušā gada nogalē Satversmes tiesa savā spriedumā norādīja, maksātnespējas administratoriem, kuri vienlaikus ir arī zvērināti advokāti, netiks piemērots valsts amatpersonas statuss, savukārt pārējie maksātnespējas administratori no 1. janvāra strādās valsts amatpersonas statusā. Par šo regulējumu vēl līdz šim brīdim notiek strīdi. Tomēr Tieslietu ministrija uzsvēra, ka zvērināti advokāti – administratori – ir amatpersonas un kaut daļēji aizpildītas valsts amatpersonas deklarācijas viņiem būs jāiesniedz jebkurā gadījumā. Jautājums ir tikai par sniegtās informācijas apjomu un saturu.

Plašāk par šo tēmu lasāms 16. februāra laikrakstā Dienas Bizness.