Matemātikas popularizēšanai izveido digitālo izlaušanās spēli 

Lai Latvijas sabiedrībā popularizētu matemātiku, parādot tās pielietošanas iespējas daudzās profesijās, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums "Accenture" sadarbībā ar partneriem ir izveidojis Latvijā pirmo digitālo izlaušanās spēli "MathScape". Tāpat, piesaistot sabiedrībā zināmus dažādu nozaru ekspertus, ir radīti īpaši profesiju matemātikas uzdevumi.

Lelde Petrāne, 12.2.2020
1/5

No spēles

"Latvijas lielākais resurss ir zinoši cilvēki – talanti un speciālisti dažādās jomās. Konkurētspējīgai sabiedrībai īpaši svarīgas ir loģiskās domāšanas prasmes, ko īpaši attīsta matemātika. Tomēr jaunākajā OECD PISA pētījumā par piecpadsmitgadnieku matemātikas zināšanām Latvija ierindojās 29. vietā, tāpat pērn skolēnu vidējais rezultāts matemātikas eksāmenā bija zemākais pēdējo desmit gadu laikā.

Tādēļ, lai pierādītu, ka jau skolā iegūtās zināšanas ir noderīgas visai dzīvei, mēs atklājām matemātikas popularizēšanas projektu un izlaušanās spēli "MathScape". Ticam, ka matemātikas zināšanas ir nepieciešamas ikvienam, turklāt tās ir iespējams apgūt un trenēt ļoti aizraujošos veidos," skaidro "Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

"Matemātika ir svarīga jebkuram iedzīvotājam, jo māca vairākas fundamentālas lietas – spēju analizēt, sistematizēt un domāt, kas ir nepieciešams pilnīgi jebkurā jomā. Mūsu uzdevums ir bērniem, skolēniem, studentiem parādīt, ka matemātika nav kaut kas abstrakts, šīs lietas ir redzamas ikdienā. Mācību vide būtu jāveido tā, lai tajā redzētu matemātikas ikdienas pielietojumu," uzskata Mārtiņš Kazāks, Latvijas Bankas prezidents, Matemātikas vēstnesis.

Digitālajā izlaušanās spēlē "MathScape" (www.mathscape.lv) ikviens var pārbaudīt savas matemātikas un loģiskās domāšanas prasmes vēl nebijušā formātā. Tajā ir iespējams izmēģināt savus spēkus loģiskajā un matemātiskajā domāšanā, cenšoties atrisināt astoņus, arvien sarežģītākus uzdevumus, kuri prasa ne vien zināšanas, bet arī radošo domāšanu.

Paralēli tam tiek realizētas vēl dažādas aktivitātes, lai sabiedrībā raisītu lielāku interesi apgūt matemātiku. Projekta mērķis ir ne vien celt matemātikas prestižu, bet arī parādīt, ka iegūtās zināšanas ir noderīgas prasmes visai dzīvei. No vidusskolēniem nereti var dzirdēt jautājumus – kur tieši viņiem matemātika dzīvē noderēs. Tādēļ "Accenture" uzrunāja Matemātikas vēstnešus dažādās profesijās, lai kopīgi radītu profesiju matemātikas uzdevumus. Tajos parādīts, kā ikdienā matemātikas zināšanas noder pavāram, autosacīkšu braucējam, modes dizainerei, ugunsdzēsējam un citiem profesiju pārstāvjiem.

Par matemātikas vēstnešiem kļuvuši sabiedrībā zināmi dažādu nozaru vadošie profesionāļi: autosportists Jānis Baumanis, vieglatlēte Laura Ikauniece, pavārs Mārtiņš Sirmais, diriģents Jānis Ozols, "Amoralle" īpašniece Inese Ozola, "Talanted" modes dizainere Indra Komarova, ugunsdzēsējs Tomas Jaunzems, māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa, arhitekte Brigita Bula.

Kopumā desmit dažādu profesiju matemātikas uzdevumi tiks apkopoti kopīgā materiālā, kuru projekta noslēgumā "Accenture" izplatīs matemātikas skolotājiem. Savukārt plašākai sabiedrībai matemātikas uzdevumi būs pieejami martā.

Tevi varētu interesēt

"Uzņēmēju fabrika" ir praktiskas video nodarbības, kuru mērķis ir apmācīt topošos uzņēmējus,...

No 2020. gada 1. janvāra informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums "Accenture" ir pieņēmis...

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pērn ir apstiprinājusi Erasmus+ programmas projektus skolu,...

Sociālā uzņēmuma Ikšķiles Brīvā skola vēsture aizsākās pirms desmit gadiem, kopā sanākot...

Mobilo sakaru operators LMT iesaistīsies jauna mācību priekšmeta "Dizains un tehnoloģijas" ieviešanā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pēc līdzšinējā Valsts policijas (VP) priekšnieka Inta Ķuža pilnvaru izbeigšanās Valsts policijas...

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare pašlaik strauji attīstās, ir inovatīva un progresīva...

"Creamfinance" ieceļ jaunu grupas vadītāju ar mērķi paplašināt savu darbību vidēja riska produktu...

Ievērojami audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības...

Nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" valdes priekšēdētāja pienākumus no līdzšinējās...

Konkursā uz Dailes teātra valdes locekļa amatu 13 pretendentu konkurencē uzvarējis šī...

2020. gadā pieprasījums pēc darbaspēka joprojām būs augsts, bet ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Pērn par labāko pieaugušo neformālās izglītības sniedzēju atzīta Latvijas Nacionālā bibliotēka...

Atvērta skolēnu pieteikšanās ikgadējai "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia") karjeras izglītības...