Start-up

Meklēs reģiona labākos startup uzņēmējus

Lelde Petrāne, 09.10.2019

Avots: Facebook/Digital Freedom Festival

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Digital Freedom Festival, turpinot sadarbību ar akceleratoru 500 Startups (ASV) un starptautisko uzņēmēju, investoru un mentoru apvienību Rockstart (Nīderlande), aicina sēklas (seed) stadijas startup uzņēmumus pieteikties konkursam (startup pitch).

Pieteikšanās sacensībām - līdz š.g. 18. oktobrim, finālā iekļuvušie uzņēmumi tiks izziņoti š.g. 1. novembrī. Lielais fināls - Digital Freedom Festival Investoru dienas ietvaros š.g. 15. novembrī.

Digital Freedom Festival līdzdibinātāja un Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas Startin.lv valdes locekle Dagnija Lejiņa norāda: «Nokļūt pie 500 Startups ir kā nokļūt garas rindas priekšā. Tas vairo uzticību arī investoru acīs un dod nenovērtējamu personisko pieredzi un izaugsmi. Iesaku nešaubīties un piedalīties konkursā, jo 80% no uzvaras arī ir cīņa par uzvaru!»

500 Startups konkursam var pieteikties sēklas stadijas uzņēmumi ar izstrādātu produkta prototipu, kam veikti testi. Labākie 3-5 uzņēmumi, kuri izturēs pirmo atlases kārtu, iegūs iespēju prezentēt savu ideju vietējiem un starptautiskiem investoriem, medijiem un citiem festivāla apmeklētājiem. Uzvarētājs iegūs ceļazīmi uz fināla atlases kārtas interviju Silīcija ielejā iekļūšanai nākamajā akceleratora «iesaukumā», lai cīnītos par iespēju iegūt pasaules klases mentoringu, 150 000 ASV dolāru finansējumu un dalību 4 mēnešu akcelerācijas programmā.

Pieteikuma anketa atrodama šeit.

Rockstart konkursam var pieteikties uzņēmumi, kas darbojas viedās pārvietošanās (Smart Mobility), enerģētikas vai mākslīgā intelekta nozarēs, ir izstrādāts produkta prototips un veikti tā testi.

Konkursa uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā, iekļūšanai Rockstart 6 mēnešu programmā Nīderlandē. Akcelerācijas programmas ietvaros uzņēmums saņems 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 100 000 eiro. Tāpat papildu programma ļaus pretendēt uz nākamajām investīcijām 500 000 – 1 miljona EUR apmērā.

Pieteikuma anketa Rockstart konkursam pieejama šeit.

Dalība konkursos dos iespēju pilnveidot savu ideju un prezentēšanas spējas, iegūt produkta novērtējumu no industrijas pārstāvjiem un ekspertiem, piekļūt pasaules mēroga kontaktiem un investoriem.

Pagājušajā gadā 500 Startups konkursa galvenie uzvarētāji bija Latvijas jaunuzņēmums Asya, savukārt Nīderlandes akceleratora Rockstart konkursā uzvaras laurus plūca CostPocket no Igaunijas.

500 Startups ir riska kapitāla fonds un startup akselerators ar mītnes vietu Silīcija ielejā, kas īsteno dažādas startup programmas. 2018. gada nogalē tas pārvaldīja 450 miljonu ASV dolāru investīciju portfeli 5 galvenajos fondos un 15 mikro fondos. Uzņēmums kopš tā dibināšanas 2010. gadā ir investējis vairāk nekā 2200 tehnoloģiju startup uzņēmumos no visas pasaules. Uzņēmums sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju nesen atvēris jaunu investīciju programmu, kas vērsta uz projektu finansēšanu, kuru darbība veicina pozitīvu ietekmi uz vidi un sabiedrību. 500 Startups portfelī ietilpst uzņēmumi, kuru vērtība pārsniedz 100 miljonu un 1 miljardu dolāru, piemēram, Twilio, Canva, Udemy un daudzi citi t.sk. latviešu Printify.

Rockstart ir pirmais daudznozaru startup akcelerators Eiropā. Tas dibināts 2011. gadā Amsterdamā ar mērķi piedāvāt startup uzņēmējiem pieeju tirgum, zināšanām un startup kopienai. Kopš dibināšanas Rockstart ir investējis vairāk nekā 200 startup uzņēmumos, tos atbalstījis ceļā uz 89 mlj. investīciju iegūšanu. Rockstart ir starptautiska apvienība ar aicinājumu atbalstīt un stiprināt startup uzņēmējus, lai veicinātu to izaugsmi un veidotu labāku pasauli.

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 14.-15. novembrim Rīgā pulcēsies tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.