Finanses

Mintos pozitīvi vērtē pirmās sarunas ar FM par savstarpējo aizdevumu pakalpojumu sniedzēju regulējumu

Žanete Hāka, 29.09.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atzinīgi vērtējam Finanšu ministrijas uzsākto darbu pie savstarpējo aizdevumu pakalpojumu sniedzēju regulējuma izstrādes, uzsver savstarpējo aizdevumu platformas Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte.

«Mēs redzam, ka ministrijas darbinieki patiesi vēlas izstrādāt likumprojektu, kas būtu arī praktiski piemērojams dzīvē. Tas ir pozitīvs signāls visiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem – valsts parāda, ka ir gatava strādāt kopsolī ar uzņēmumiem, lai veidotu labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi ārpus banku finanšu pakalpojumu tirgus dalībniekiem, padarot finansējumu pieejamāku gan maziem un vidējiem uzņēmumiem, gan privātpersonām,» viņš piebilst.

«Vienlaikus, ir svarīgi uzsvērt, ka likumprojekts ir pašā izstrādes sākumstadijā un vēl liels darbs veicams pirms tā skatīšanas Ministru kabinetā un Saeimā. Esam gandarīti, ka ir panākta konceptuāla vienošanās par to, ka likumam ir jābūt pietiekami plašam, lai aptvertu visus savstarpējo aizdevumu modeļus. Esam pārliecināti, ka Latvija, pieņemot konkurētspējīgu likumu, var iezīmēt savu vietu Eiropas kartē kā valsts, kas draudzīga finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem,» skaidro M. Šulte.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka patlaban likums, kas regulē savstarpējo aizdevumu pakalpojumu sniedzējus, vēl ir izstrādes stadijā. Kā DB skaidroja Finanšu ministrijā, ir izstrādāts sākotnējais likumprojekts, tas ir nosūtīts komentāru sniegšanai nozares dalībniekiem un iesaistītajām institūcijām, un plānots organizēt sanāksmes, lai detalizēti diskutētu par izstrādāto priekšlikumu. Finanšu ministrija ir plānojusi likumprojektu izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē līdz 1. novembrim, tomēr, pēc ministrijas sniegtās informācijas, precīzs izsludināšanas datums vēl var mainīties atkarībā no progresa sarunās un to rezultāta.

Komentāri

Pievienot komentāru