Mobiuss: Tirdzniecības karš ir tikai iesildīšanās nākamajai finanšu krīzei

2018. gada 11. jūlijs plkst. 17:23
Autors: Db.lv
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Pēc tam, kad ASV paziņojusi par jauniem muitas tarifiem Ķīnai, sekos vēl sliktāki notikumi – jaunattīstības tirgu akciju cenu kritums par vēl 10% un globāla finanšu krīze, prognozē investīciju guru Marks Mobiuss.

«Nepastāv jautājums, vai finanšu krīze būs agrāk vai vēlāk, mums jāatceras, ka mēs virzāmies projām no lētās naudas perioda,» viņš sacījis intervijā Bloomberg, un uzsvēris, ka, lai spētu turpināt strādāt, jostas būs cieši jāpievelk kompānijām, kuras bija ļoti atkarīgas no lētās naudas.

Šajā gadā jaunattīstības tirgus ir ietekmējuši ASV Federālo Rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas paziņojumi par aktīvu iepirkumu programmas apjomu samazināšanu un likmju paaugstināšanu. Tagad papildu spiedienu rada arī tirdzniecības karš starp Ķīnu un ASV.

Rezultātā MSCI Emerging Markets indekss visdrīzāk līdz gada beigām vēl saruks par 10%, uzskata Mobiuss.

Tajā pašā laikā 81 gadu vecais investors saskata iespējas arī tirgus kritumā un meklē veidus, kā palielināt savu bagātību. Viņš uzskata, ka potenciāls nopelnīt ir Brazīlijas un Turcijas tirgos, kas varētu būt ieguvēji no tirdzniecības kara šo valstu valūtu vērtības krituma dēļ.

Dalies ar šo rakstu