Laikā no 5. līdz 9. janvārim Rīgas pilsētas rajonu un priekšpilsētu administratīvās inspekcijas šī gada pirmās nedēļas laikā ir noformējušas 378 aktus par nenotīrītām ietvēm un teritoriju nekopšanu.
Visvairāk aktu par nenotīrītām ielām noformēts Ziemeļu rajonā — 82. Latgales priekšpilsētā noformēti 79 akti, Centra rajonā 71 akts, Zemgales priekšpilsētā — 52, Vidzemes priekšpilsētā arī 52, bet Kurzemes rajonā 42 akti par nenotīrītām ietvēm. Rīgas domes saistošajos noteikumipar Rīgas pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu nosaka, ka atbilstoši noslēgtajam līgumam dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai, namīpašumu, zemesgabalu un citu teritoriju īpašniekiem jānodrošina gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšanu no sniega un ledus līdz ietves segumam, pretslīdes materiāla kaisīšanu, kā arī pagalmu celiņu tīrīšanu un kaisīšanu katru dienu līdz plkst.8 un, ja nepieciešams, atkārtoti visas dienas laikā. Par šo noteikumu prasību neievērošanu var tikt uzlikts naudas sods - fiziskajām personām līdz 250 latiem, juridiskajām personām līdz 1 000 latiem, atgādināja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore sabiedrisko attiecību jautājumos Maruta Bukleviča.
Viņa piebilda, ka administratīvās inspekcijas tuvākajā laikā īpašu uzmanību pievērsīs citai aktuālai problēmai — jumtu tīrīšanai, un tiks sastādīti akti namīpašniekiem, kas nav notīrījuši ēku jumtus. "Procedūra ir parastā — akts, laiks, lai pārkāpumu novērstu un sliktākajā gadījumā naudas sods," tā M. Bukleviča.