Mazumtirdzniecība

Neste attīstību koncentrē ārpus Rīgas

Rūta Lapiņa, 09.04.2018

Armands Beiziķis

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Neste šogad apņēmusies turpināt audzēt tirgus daļu un atklāt jaunas stacijas ārpus galvaspilsētas, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Neste Latvija pērn attīstībā investējusi trīs miljonus eiro. Šogad plānotais investīciju apmērs ir 2017. gada līmenī, un gadā kopumā tiks atklātas trīs jaunas degvielas uzpildes stacijas (DUS). Visas būs ārpus Rīgas, Dienas Biznesam atklāj Neste Latvija valdes loceklis un mazumtirdzniecības vadītājs Armands Beiziķis.

Paradumu maiņa

Jautāts, kādu ietekmi atstājis akcīzes nodokļa pieaugums degvielai no šī gada sākuma, viņš saka: «Pirmās tendences ir grūti komentēt. Decembra beigās novērojām ļoti lielu aktivitāti, janvāra sākumā, savukārt, šī aktivitāte bija mērenāka. Cilvēki rēķināja savus izdevumus.» Vai autobraucēji spēkratus uzpilda retāk, mazāk tos izmanto, vai, izmantojot dažu centu starpību, brauc automašīnas uzpildīt Lietuvā, pašlaik vēl esot pāragri komentēt, tomēr Neste veiktā klientu aptauja liecina, ka 39% autovadītāju ir mainījuši savus braukšanas paradumus. Tai pašā laikā tirgus dati par 2018. gada janvāri tikai daļēji atspoguļo šo tendenci. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes preču pārvaldes dati liecina, ka kopējais degvielas mazumtirdzniecības patēriņš valstī šī gada janvārī ir audzis par 2,8%. Tai pašā laikā benzīna patēriņš ir krities par 6%, bet pieprasījums pēc dīzeļdegvielas ir audzis par vairāk nekā 6%.

«Degvielas cenas ir ļoti jūtīgs jautājums, tiklīdz cenas izmainās par pāris centiem, tas uzreiz atspoguļojas klientu paradumos – mazāk brauc, vairāk plāno savus braucienus,» viņš apstiprina. Savukārt kompānijas, kuras veic pārvadājumus Eiropā un Baltijā un kurām ir lieli autoparki, interesējas un izvērtē iespējas pildīties, piemēram, Neste DUS Lietuvā.

«Pieņemot izmaiņas attiecībā uz degvielas akcīzes nodokli, kas stājās spēkā šī gada sākumā, tika pieņemtas arī izmaiņas 2020. gadam. Līdz ar to pašreizējā likumdošana neparedz akcīzes nodokļa izmaiņas tuvākos divus gadus, bet no 2020. gada 1. janvāra akcīzes nodoklis benzīnam pieaugs par 3,3 centiem, dīzeļdegvielai – par 4,2 centiem. Un papildus vēl jāpieskaita pievienotās vērtības nodoklis. Es domāju, ka šis laiks – līdz 2020. gadam –, varētu būt tāds kā pārdomu laiks arī politikas veidotājiem, izvērtējot, kādu ietekmi būs atstājušas izmaiņas, kas stājās spēkā 2018. gada 1. janvārī,» saka Neste Latvija valdes loceklis.

Visu rakstu Attīstību koncentrē ārpus Rīgas lasiet 9. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.