Nodokļi

Nevar pārdot kases aparātus un likvidēt uzņēmumu

Anita Kantāne, 13.08.2018

Attēls: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopš vasaras sākuma riņķadancī starp Valsts ieņēmumu dienestu, Finanšu ministriju un Tiesībsargu ir ierauta kāda uzņēmēja, kura likvidē savu uzņēmumu

Uzņēmēja pērn iegādājās kases aparātus, taču šogad nolēma uzņēmējdarbību neturpināt un kases aparātus pārdot, bet izdarīt to nav iespējams, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmums, kas apkalpo kases aparātus, komersantei skaidrojis, ka šobrīd tos nav iespējams pārdot, jo Valsts ieņēmumu dienests (VID) nevar vienoties ar izgatavotājiem, vai šie kases aparāti atzīstami par izmantojamiem. Jautājums nav atrisināts jau daudzus mēnešus. «Es esmu iztērējusi savā mazajā uzņēmumā teju 1000 eiro par abiem kases aparātiem. Es nevaru likvidēt uzņēmumu, kamēr neesmu šos kases aparātus pārdevusi un atguvusi līdzekļus,» neizpratnē ir uzņēmēja pēc neveiksmīgas komunikācijas ar VID, Finanšu ministriju (FM) un Latvijas Republikas Tiesībsargu.

Risinājuma nav

«Vēlos saņemt skaidrojumu, kādā stadijā šobrīd ir jautājums par kases aparātiem. Pirms nepilna gada iegādājos jaunus kases aparātus, bet struktūrvienību esmu likvidējusi un vēlos šos kases aparātus pārdot, jo man tie vairs nav nepieciešami un, protams, vēlos atgūt iztērētos līdzekļus,» atbildi uz šo jautājumu jau vairākus mēnešus no VID gaida uzņēmēja. Saņemto atbildi uzņēmēja sauc par formālu, jo tajā nav risinājuma situācijai. FM uzņēmējai nav atbildējusi, bet pēc neformālas saziņas ar Tiesībsargu, uzņēmēja sapratusi, ka oficiālu pieprasījumu šai iestādei nesniegs lielā noslogojuma dēļ.

Uzņēmējas vēstuli Dienas Bizness pārsūtīja VID, FM un Latvijas Tirgotāju asociācijai. FM Dienas Biznesam norādīja, ka atbildi sniegs VID, jo «atbildes sniegšana starp mūsu iestādēm ir koordinēta».

VID laikrakstam atzīst, ka situācija ir iestrēgusi: «Diemžēl jāatzīst, ka kopumā kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr patlaban tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn. Jau 49% no visām VID reģistrētajām ierīcēm un iekārtām ir nomainītas.»

Jāatlīdzina zaudējumi

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs pauž, ka kases aparātu lietā valstī ir izveidojusies situācija ārpus likuma. «Uzņēmēji bija spiesti pirkt kases aparātus, kas neatbilst prasībām, un VID tos reģistrēja. Vienīgais, var mēģināt pārdot uz kaimiņvalsti, kur nav šādu drakonisku ierobežojumu, iespējams, ka Lietuvā var pārdot. Jautājums, vai Lietuvā ir atļauti modeļi, kuri ir uzņēmējai,» iespējamo risinājumu iesaka H. Danusēvičs.

Visu rakstu Nevar pārdot kases aparātus un likvidēt uzņēmumu lasiet 13. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru