Noplūdušas sarunas raisa bažas par organizētu varas pārņemšanu Olainfarm 

Noplūdušas sarunas raisa bažas par organizētu varas pārņemšanu farmācijas uzņēmumā «Olainfarm», svētdien vēstīja raidījums «Nekā personīga».

LETA, 10.9.2018

Foto: LETA

Raidījuma rīcībā nonācis sarunu ieraksts, kas liecina, ka izmaiņas uzņēmuma padomē varētu būt apšaubāmu nodomu vadītas.

Septembra sākumā spēkā bija jāstājas mūžībā aizgājušā «Olainfarm» lielākā akcionāra Valērija Maligina testamentam. Tomēr īsi pirms tas notika, 4.septembrī, Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina izmantoja savas mantojuma aizgādņa tiesības un negaidīti «Olainfarm» akcionāru sapulcē nomainīja uzņēmuma padomi.

«Nekā personīga» tapis zināms, ka augusta beigās satikušies nu jau par «Olainfarm» padomes locekli kļuvušais Mārtiņš Krieķis, Irina Maligina, otra mantiniece Nika Saveļjeva un viņas vīrs Sergejs Saveļjevs.

Raidījuma rīcībā nonākušais šo personu sarunas ieraksts liecina, ka Krieķis centies pārliecināt Niku un Irinu atteikties no saviem advokātiem un kļūt par viņa un advokāta Pāvila Rebenoka, kurš nu jau kļuvis par «Olainfarm» padomes vadītāju, klientēm. Sarunas galvenais temats ir varas pārņemšana «Olainfarm».

«Pirmais, kas jums ir jāizdara, jums ir jāatsakās no saviem advokātiem,» sarunā norādījis Krieķis, uzverot, ka visas pilnvaras ir jāatsauc ar 3.datumu. «Es jau Irinai teicu. Mēs jums šajā lietā varam palīdzēt. Es kā cilvēks, kurš nav advokāts ar jebkādu ētiku, tāpēc man neviens nevar uzrakstīt nekādu sūdzību,» sarunā sacījis Krieķis.

«Jums ir pati labākā pozīcija,» piekritis Sergejs Saveļjevs.

Tas tiešām arī notiek un 5.septembrī Irina Maligina juristiem atsauc visas pilnvaras rīkoties savā vārdā.

«Padomē jābūt trim cilvēkiem, kuri… Lūk, teiksiet, ka tagad ārā līst lietus, [un viņi saka, ka] ārā līst lietus,» sarunā teicis Krieķis. «Absolūta kontrole,» piekritis Saveļjevs.

«Pēc tam jau var, kā saka, to muļķi kas ir valdē, arī izmest. Un viss. Tad jāsāk normāli strādāt,» turpinājis Krieķis.

Viena no Maligina meitām Nika Saveljeva raidījumam apstiprināja, ka tāda saruna ir notikusi un Krieķis piedāvājis savus pakalpojumus «Olainfarm» vadības nomaiņā. Tomēr viņa tam neesot piekritusi. «Mums bija ar viņu saruna. Es atteicos no visiem viņa piedāvājumiem. Nekādu saistību un vienošanos man ar viņu nav un nebūs,» viņa norādīja.

Irina Maligina uz raidījuma jautājumiem par «Olainfarm» padomes nomaiņas apstākļiem neatbildēja.

Tikmēr Krieķis un Rebenoks raidījumam noliedza, ka «Olainfarm» padomē nokļuvuši, jo vienojušies ar Irinu Maliginu un pierunājuši viņu izmantot mantojuma aizgādnes pilnvaras, pēdējā brīdī ieceļot viņus uzņēmuma padomē.

Vaicāts, vai viņu un Irinu Maliginu saista klienta un jurista attiecības, Krieķis to noliedza. «Interešu konflikts man neparādās, jo man nav saistību ar akcionāriem. Es esmu neatkarīgs padomes loceklis,» viņš sacīja.

Arī Rebenoks raidījumam apgalvoja, ka interešu konflikta nav. «[..] es pats šo jautājumu varu izlemt un izvērtēt, un es to esmu izvērtējis, un es jūs informēju par to, ka interešu konflikta nav,» viņš uzsvēra.

«Nekā personīga» atgādina, ka Krieķis un Rebenoks bija konkurējoša uzņēmuma «Grindeks» akcionāra Kirova Lipmana pārstāvji strīdā ar «Liepājas metalurga» īpašniekiem. Viņi turpina Lipmanu pārstāvēt tiesās pret «Grindeks» mazākuma akcionāriem.

Krieķis ir arī valdes loceklis Lipmanam piederošā uzņēmumā «Gesil Limited». Turklāt iepriekš viņš pārstāvēja Valērija Maligina atraitnes Elīnas Maliginas intereses.

Lipmans raidījumam norādīja, ka viņam nav laika runāt, bet viņš jau zinot, par ko ir runa un «tas ir viss muļķības». Lūgts precizēt, vai runā par «Olainfarm», viņš atbildēja apstiprinoši.

Bijušais «Olainfarm» padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš radījumam pastāstīja, ka atklāja 4.septembra akcionāru sapulci, tomēr tās scenārijs izrādījies pavisam citādāks nekā gaidīts.

Viņš paskaidroja, ka Irina Maligina tajā vēl pārstāvēja balsu vairākumu. «Vairākuma akcionāru pārstāve viņa bija vienīgā, jo pārējās divas meitas nebija tiesīgas balsot, [..] nebija saņēmušas mantojuma apliecības, nebija pilnvērtīgas mantinieces juridiskā izpratnē,» norādīja Kalviņš.

Vaicāts, vai pārējos akcionārus kāds pārstāvēja, Kalviņš sacīja: «Jā, tur bija daudz cilvēku, daži no viņiem brīnījās par jauno padomes sastāvu, un vēlējās vismaz redzēt sejas, jo dzirdējuši nebija neko par šiem. Bet tas jau neko neizsaka, ja viens cilvēks var nobalsot par visiem, balsu vairākums ir viena cilvēka rokās».

LETA jau ziņoja, ka 4.septembrī «Olainfarm» akcionāru sēdē pieņemts lēmums no padomes atsaukt tās priekšsēdētāju Kalviņu, vietnieci Milanu Beļeviču un padomes locekli Ivaru Godmani. Viņu vietā par padomes priekšsēdētāju ievēlēts Rebenoks, par vietnieci - Irina Maligina, par padomes locekļiem - Krieķis, Daina Širlaka un Signe Baldere-Sildedze.

Tāpat veiktas izmaiņas valdē, no kuras atsaukts valdes loceklis Lauris Macijevskis. Viņa vietā ievēlēta «SEB Banka» Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle.

Tevi varētu interesēt

Otrdien, 4.septembrī, AS «Olainfarm» akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi,...

AS «Olainfarm» provizoriskie 2018. gada septiņu mēnešu konsolidētie pārdošanas rezultāti...

AS Olainfarm padome pieņēmusi lēmumu par izmaiņām uzņēmuma valdē, liecina kompānijas paziņojums...

AS «Olainfarm» provizoriskie konsolidētie 2018. gada jūnija rezultāti liecina, ka grupa realizējusi...

AS «Olainfarm» akcionāru sapulcē uz piecu gadu termiņu apstiprināta jauna padome, liecina kompānijas...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA Rino Grupa, kur no kokmateriāliem,...

Daugavpils skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā,...

Pirms trīs gadiem dārzeņu audzētājs Rītausma piedzīvoja lielu pārmaiņu laiku - viņsaulē...

SIA Deora Pluss jau vairākus gadus Daugavpilī nodarbojas ar sporta apģērbu ražošanu...

Burberry griež mēteli uz otru pusi; modes industrijas netīro noslēpumu paslaucīt zem...

Restorānu un bāru aprīkojuma tirgotājs un riekstu un žāvēto augļu importētājs SIA...

Igaunijā šomēnes norisinās akcija «Septembrī nedzeršu», kurā cilvēki aicināti vienu mēnesi...

Domājot par nākotni, kad cilvēku kļūs arvien vairāk un vairāk un ir...

Paskatoties Google Trends, vārda «vegan» meklēšana visā pasaulē piecos gados pieaugusi trīs...

ANO Lauksaimniecības pārtikas indekss augustā palicis iepriekšējā līmenī, graudu cenām pieaugot,...