Nekustamais īpašums

Pabeigts Ķemeru parka pārbūves un restaurācijas būvprojekts

Zane Atlāce - Bistere, 27.06.2018

Jaunākais izdevums

Turpinot Ķemeru attīstības vīziju, pabeigta Ķemeru parka pārbūves un restaurācijas būvprojekta izstrāde, informē SIA Livland Group pārstāve Ance Bērziņa.

2017.gada aprīlī SIA Livland Group uzsāka būvprojekta izstrādi Ķemeru parka pārbūvei un restaurācijai. Kopējā projektējamā parka platība ir ap 30 ha, tai skaitā parka teritorijai pieguļošās ielas.

Ķemeru parks ir valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklis Nr.5341. Izstrādājot labiekārtojuma priekšlikumu, īpaši ņemta vērā parka kultūrvēsturiskā un ainaviskā vērtība, kā arī pamatfunkcijas, kas nodrošina rekreācijas iespējas visām iedzīvotāju paaudzēm. Paredzēts saglabāt parka vēsturiskā plānojuma kompozīciju, balstoties uz 1933.-1936. gada koncepciju, kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības, to sasaisti ar viesnīcu un blakus teritorijām, radot funkcionālu, harmonisku un arhitektoniski izteiksmīgu vidi, veselīgus un ērtus apstākļus apmeklētāju pilnvērtīgai rekreācijai.

Projektēšanas gaitā SIA Livland Group projektētāju komanda izvirzīja vairākus vadmotīvus parka plānojuma metodikai, kas ļauj saglabāt parka kultūrvēsturisko identitāti, telpisko plānojumu un funkcijas. Ņemot vērā Ķemeru parka specifiku, pārbūves un restaurācijas projekts ir izstrādāts ar «īpašu pieeju», sadalot parku četrās zonās - «partera» daļa, «aktīvā parka» daļa, «meža parka» daļa un «meža» daļa, kas ir atbilstoši dabas priekšnoteikumiem un saskaņā ar kultūrvēsturisko plānojumu, kā arī palīdz izpildīt visas tehniskās prasības, kas nebūtu iespējamas viena veida teritorijā. Parka sadalīšana atsevišķās zonās palīdz nodrošināt katrai zonai atbilstošas plānošanas, aizsardzības, ierīkošanas un kopšanas prasības

.Parka četrām daļām izvirzīti gan projektēšanas, gan ierīkošanas, gan arī turpmākas apsaimniekošanas ieteikumi un rekomendējošās prasības:

«partera» daļa - Ķemeru viesnīcas kultūrvēsturiski un telpiski neatņemama daļa, kas ir vienots ansamblis, veidojot lakonisku un skaidru kompozīciju, ar atvērtu plānojumu, īpaši koptu un autentisku vidi;

«aktīvā parka» daļa - telpiski atvērtākā parka daļa ar skaidri nolasāmu kultūrvēsturisko struktūru, ko veido ceļi, apstādījumi, elementi, skatu līnijas un pieslēgumi blakus teritorijām. Plānotie apstādījumi atbilst kūrorta stilistikai un sortimentam - krāšņi ziedoši augi ar izteiktu dekorativitāti. Šī parka daļa ietver Tukuma ielu, kas ir centrālā parka kultūrvēsturiskā plānojama kompozīcijas ass. Pastaigas, ko nodrošinās šī parka daļa, ir kūrorta neatņemama sastāvdaļa, kas paredz ne tikai vairāku parka objektu sasaisti, bet arī ir pastaigu un aktivitāšu zona - tirdzniecības vietu novietošana, atpūtas zonas ar soliņiem zem centrālas alejas kokiem, Jūrmalas velomaršruta trases sastāvdaļa, apsaimniekošanas un operatīvo un glābšanas dienestu piekļuve, piesaiste nākotnē plānotajam arhitektūras objektam (bijusī peldu iestāde). Bērnu rotaļu laukuma zonā ir plānota nojume bērnu aktivitātēm un kur paslēpties no lietus un karstās saules, dzeramā ūdens krāns ar vēsturisko repliku «vardīti», zems (0,3 m) spēļu labirints, ko veido apstādījumi - dzīvžogs un garšaugi - bērnu daudzveidīgas uztveres attīstībai. Paredzēts arī laukums pie atjaunojamā Ķemeru ūdenstorņa - vieta tūristu grupu pulcēšanai, nelieliem pasākumiem, atpūtas vietai, informācijai ar labiekārtojuma elementiem - soliņiem, atkritumu urnām, informācijas stendiem un veloturētājiem. Vēršupītes tuvumā mierīgai atpūtai vai kā ekspozīciju novietojuma vieta ir paredzēts atpūtas laukums ar nojumi. Projektā paredzēta arī avota «Ķirzaciņa» un blakus esošā paviljona restaurācija, papildinot atpūtas vietu ar labiekārtojuma elementiem un informācijas stendu. Pie bijušās Peldu mājas paredzēts izveidot vēsturisko simetrisko dārzu - atklāta saulaina parka daļa, kas vēsturiski kalpoja, kā priekšdārzs Peldu iestādei. Plānots saglabāt vēsturisko kompozīciju un telpisko struktūru, veidojot simetrisku dārzu ar ziedošo augu īpatsvaru, kā terapijas veidu, kas ir saskaņā ar kūrorta identitāti. Šī parka daļa kalpo arī kā viena no ieejām parkā un nodrošina diagonālo gājēju kustību;

«meža parka» daļa - telpiski daļēji atklāta parka daļa, kur mijas nelielas atvērtas lauces ar koku puduriem. Šeit izvietojas vairāki kultūrvēsturiskie objekti - mīlestības sala ar arhitektūras pieminekli - paviljonu - rotondu, Sv.Pētera un Pāvila Ķemeru pareizticīgo baznīca, apbedījumu vieta 2.p.k. kritušajiem (1941.-1945.), tiltiņi, arhitektūras piemineklis «Piemineklis Ķemeru kūrorta dibinātājiem un direktoriem». «Meža parka» daļas galvenā funkcija ir kalpot, kā pārejas zona starp aktīvo parka daļu un meža daļu, saglabājot kultūrvēsturiskus objektus un parka telpisko ainavisko plānojumu. Plānotie apstādījumi atbilst vietējās floras sortimentam un pietuvināti dabas apstākļiem. Vienlaicīgi šajā parka daļā ir jāsaglabā dabas vērtības - Vēršupīte ar dabiskiem krastiem, vecie koki un to grupas, jāsaglabā sikspārņu un kukaiņu dzīvesvietas un esošie dabas priekšnoteikumi. Projektā paredzēta «Mīlestības saliņas» atjaunošana un labiekārtošana, laivu piestātnes atjaunošana un arhitektūras pieminekļa paviljons - rotonda restaurācija;

«meža» daļa - telpiski slēgta parka daļa, kas faktiski ir mežs ar atsevišķām nelielām laucēm, taciņām un elementiem. «Meža» daļā ir paredzēts saglabāt pēc iespējas esošo biotopu, akcentējot dabas vērtības un Ķemeru nacionāla parka nozīmi. Šajā parka daļā paredzēta «zaļās» estrādes vieta - esoša lauce meža ielokā, kuru paredzēts attīrīt no pameža, saglabājot esošus kokus un esošas lauces aprises. Lauce tiks izmantota neliela mēroga pasākumiem. Meža daļā paredzēta arī «Putnu dziesmu» vai meža novērošanas taka, kas tiks veidota kā koka laipu taka.

2017.gada nogalē tika pabeigti arī Ķemeru skvēra Tūristu ielā 2A atjaunošanas būvprojekta izstrāde un Ķemeru ūdenstorņa būvprojekta izstrāde. Abi objekti ir cieši saistīt ar Ķemeru parku un veidos vienotu pastaigu un tūrisma maršrutu. Ķemeru ūdenstorņa restaurācijas un pārbūves būvprojektā ir paredzēts to pielāgot jaunu tūrisma pakalpojumu radīšanai - tūrisma informācijas ieguves punkta, divu galeriju un skatu platformu funkcijām, saglabājot tā pamatfunkciju - ūdenstornis. Projekta ietvaros tiks izbūvēta jumta skatu platforma, no kuras paveras brīnišķīgs skats pāri Ķemeru parka teritorijai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

FOTO: Park Hotel Ķemeri joprojām operatora meklējumos

Laura Mazbērziņa, 01.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pieczvaigžņu viesnīcai Park Hotel Ķemeri, kas atradīsies bijušajā Ķemeru sanatorijā, joprojām tiek meklēts operators,

biznesa portālam pastāstīja Lotfi Abid, SIA Park Hotel Kemeri projekta vadītājs.

Iepriekš tika ziņots, ka līgumu ar viesnīcas operatoru plānots noslēgt jau vasaras sākumā. Tagad kā iespējamais laiks tiek minēts nākamā gada janvāris.

Šobrīd pārrunu ceļā tiekot analizēti pasaules atpazīstamākie viesnīcu operatori ar pieredzi kūrortu industrijā. 2019. gada janvārī tiks noslēgts līgums ar vienu no operatoriem un uzsākti viesnīcas tālākie labiekārtošanas darbi, balstoties uz izvēlētā viesnīcu operatora standartiem. Šobrīd notiek pārrunas ar trim starptautiskiem viesnīcu operatoriem, taču konkrēti nosaukumi netiek atklāti.

Līdz šim viesnīcas ēkā noritējuši remontdarbi, lai sagatavotu to rekonstrukcijai – ierīkota apkures sistēma, kas nestrādāja vairāku gadu garumā, atjaunoti logi, savesta kārtībā drenāžas sistēma, tiek izstrādāti un saskaņoti nepieciešamie tehniskie, tehnoloģiskie un dizaina projekti. Objekta rekonstrukcijas un tehnoloģisko projektu izstrādē piedalījušies starptautiskie un vietējie vadošie eksperti wellness jomā. Tam visam bija nepieciešami gandrīz divi gadi. Viesnīcā ir ar mēbelēm labiekārtoti četri viesnīcas pilotnumuri (Junior Suit, Corner Suit, Standard Double un Standart Twin numuri). Kā mēbeļu, materiālu, aprīkojuma piegādātājus un sadarbības partnerus SIA Park Hotel Kemeri ir izvēlējies Latvijas uzņēmumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viesnīcu Park Hotel Ķemeri tika plānots atklāt jau šā gada pavasarī, taču balstoties uz biznesa attīstības plāna izmaiņām, tās atklāšana tiek pārcelta uz 2020. gada vasaras sezonu, informē viesnīcas pārstāvji.

Park Hotel Ķemeri plāno kļūt par starptautiska atpazīstama viesnīcu tīkla partneri. Šobrīd pārrunu ceļā tiek analizēti pasaules atpazīstamākie viesnīcu operatori ar pieredzi kūrortu industrijā. Šīs vasaras sākumā tiks noslēgts līgums ar vienu no operatoriem un uzsākti viesnīcas tālākie labiekārtošanas darbi balstoties uz izvēlētā viesnīcu operatora standartiem.

Līdz šim viesnīcas ēkā pabeigti remontdarbi un ar mēbelēm labiekārtoti viesnīcas pilotnumuri. Kā mēbeļu piegādātājus un sadarbības partnerus esam izvēlējušies vietējos Latvijas uzņēmumus - Nakts Mēbeles, SIA TICIANS, SIA AM Studio, SIA La Forme Home un SIA Novembri.

Viesnīca uzsākusi arī parka inženiersistēmu rekonstrukciju un noslēguši jaunu šīs vasaras darbu grafiku, kas tiks realizēts līdz šī gada rudenim. Darba plānā ietilpst pieslēgšanās gāzes piegādes tīklam, ūdensapgādes un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu rekonstrukcija, ko realizēs kompānija Mesako. Tam sekos kultūrvēsturiskā Ķemeru parka atjaunošana, interaktīvā dabas tūrisma centra izveide, piegulošo ceļu un stāvvietas sakārtošana, ūdens torņa restaurācija un bērnu laukumiņa izbūve, ko savukārt realizēs Jūrmalas dome ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas dabas resursi un izkoptās balneoloģijas tradīcijas paver plašas iespējas tai attīstīties kā kūrortpilsētai.

Kūrorta rehabilitācijas centrs Sanare – KRC Jaunķemeri ievieš jaunas ārstniecības metodes un attīsta dūņu terapiju, piesaistot arvien vairāk medicīnas tūristu. Lielā mērā tas ir iespējams, pateicoties dabas veltēm – Slokas karjerā iegūtajām dūņām, ārstnieciskajiem minerālūdeņiem un piejūras klimatam, kā arī Malkielu ģimenes uzņēmībai.

Uz pareizajām sliedēm

Rehabilitācijas centra veiksmes stāsts ir vectēva Mihaila Malkiela intuīcija, kas nav pievīlusi kopš uzņēmuma privatizācijas 90. gadu sākumā, atzīst SIA Sanare – KRC Jaunķemeri valdes priekšsēdētāja Elīna Malkiela. «Vectētiņš zināja, kurā brīdī un kā reorganizēties, kādus pakalpojumus ieviest un kādas inovācijas attīstīt,» viņa vērtē. M. Malkiels uz Latviju ir pārcēlies no Baltkrievijas, būdams jauns ķirurgs, kad saslimusi viņa sieva un ārsti ir ieteikuši viņai mainīt klimatu. Tādējādi viņš ir pievērsies kūrortoloģijai, sācis strādāt sanatorijā Ķemeri par osteorefleksoterapeitu un līdzdarbojies pie kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri izveidošanas. Šobrīd tā vadības grožus viņš ir nodevis mazmeitai, taču arī pats, būdams 87 gadu vecs, reizēm iesaistās nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Latvijas dzelzceļš saņēmis sešus piedāvājumus dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektēšanai

Žanete Hāka, 11.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) izsludinātajā atklātajā konkursā par 22 staciju un pieturas punktu modernizācijas projektēšanu ir saņemti seši piedāvājumi.

Iepirkuma komisija uzsākusi darbu pie iesniegto piedāvājumu izvērtēšanas, lai noteiktu konkursa uzvarētāju, ar kuru tiks slēgts līgums par būvprojektu izstrādi.

Projekta Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija mērķis ir paaugstināt dzelzceļa pasažieru pārvadājumu kvalitāti un efektivitāti, kompleksi modernizējot dzelzceļa publisko infrastruktūru, t.sk., izbūvējot paaugstinātās pasažieru platformas, ar pasažieru pārvadājumiem saistīto dzelzceļa infrastruktūru, t.sk. platformas nojumes ar soliņiem un atkritumu urnām, nojumes - paviljonus atsevišķās stacijās, LED apgaismojumu stacijas teritorijā un piekļuves infrastruktūras elementus – gājēju celiņus, velo celiņus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Ķemeru dūņas minerālūdenim un dūņām rod pielietojumu dabīgā kosmētikā

Anda Asere, 25.06.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunā kosmētikas zīmola "Kemmern" ražotājs SIA "Ķemeru dūņas" savos produktos apvieno Ķemeru dūņas un sērūdeņraža minerālūdeni.

"Tie ir unikāli dabas resursi, ko var un vajag mācēt izmantot. Kad mums pašām radās vēlme izmantot šo resursu, sapratām, ka iespējas ir ierobežotas, jo augstvērtīgas dūņas var iegūt tikai noteiktā dziļumā un apstākļos. Mums ir palaimējies ar veiksmīgu sadarbību ar SIA "Sanare-KRC Jaunķemeri", kas savā rehabilitācijas centrā jau ļoti sen izmanto peloīdterapiju. Tālāk dūņas tiek īpaši apstrādātas un integrētas ķermeņa kopšanas produktos, kā arī papildinātas ar bioloģiski aktīvām vielām, lai palielinātu produktu bioloģisko efektivitāti,"stāsta Kristīne Juhņeviča, Kemmern zīmola (SIA "Ķemeru dūņas") līdzdibinātāja.

"Mums abām ir svarīga ekoloģiska pieeja procesam, dabīgi, droši un ērti lietojami produkti. Tā arī apņēmāmies ražot dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus, ko pašām būtu prieks lietot," piebilst otra Kemmern zīmola līdzdibinātāja Mairita Čuda.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Projekta Kurzemes loks 3.posma būvniecībā paveikta trešdaļa darbu

Laura Mazbērziņa, 26.03.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turpinot elektrolīnijas «Kurzemes loks» trešā posma izbūvi no Ventspils uz Rīgu, šobrīd izbūvēts vairāk nekā 37% līnijas balstu un izvilkti vadi 27% apjomā no plānotā līnijas garuma. Tāpat zem sprieguma ieslēgti līnijas posmi no Kandavas uz Tumi, no Dundagas uz Valdemārpili un no Valdemārpils uz Talsiem – šajos posmos uzsākta esošās 110 kV līnijas demontāža un trases labiekārtošana, informē AS «Augstsprieguma tīkls».

«Darbi rit veiksmīgi un uz doto brīdi trešā daļa no plānotajiem 711 elektrolīnijas balstiem jau pacelti. Pārbūvētās līnijas pārsvarā atrodas līdzšinējā līniju trasē. 110 kV ķēdes zem sprieguma tiek ieslēgtas pakāpeniski pēc kārtējā posma izbūvēšanas. Savukārt līnijas 330 kV ķēdes darbā tiks ieslēgtas pēc pilnīgas darbu pabeigšanas, kas plānota 2019. gadā,» par darba gaitu «Kurzemes loks» projektā stāsta AS «Augstsprieguma tīkls» valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Līnijas būvniecību pēc AST pasūtījuma veic pilnsabiedrība «LEC, RECK un Empower» un patlaban notiek aktīvi būvdarbi posmos Ventspils – Dundaga, Tukums – Ķemeri, Sloka – Dzintari un Priedaine – Imanta. Kopējais līnijas garums ir 214 km, izmaksas – 127 miljoni eiro, no kuriem 55 miljoni eiro ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turpinot elektrolīnijas Kurzemes loks trešā posma izbūvi no Ventspils uz Rīgu, šogad plānots zem sprieguma ieslēgt četrus 110 kV posmus – Ventspils–Dundaga, Sloka-Dzintari, Tume-Tukums un Dzintari-Priedaine, informē Augstsprieguma tīkls (AST).

Kopējais elektrolīnijas Kurzemes loks garums ir 214 km un tās būvniecība izmaksās aptuveni 127 miljonus eiro, no kuriem 55 miljoni eiro ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

«Šobrīd pieņemam, ka ietekme uz pārvades tarifiem būs nebūtiska. Izmaksas, kuras netiek segtas Eiropas Savienības programmas ietvaros, sedz pārvades sistēmas īpašnieks AS Latvijas elektriskie tīkli, kuriem šāds pienākums noteikts Elektroenerģijas tirgus likumā, papildus izmaksu segšanai tiek novirzīti Pārvades sistēmas operatora pārslodzes maksas ieņēmumi,» skaidro AST valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Pašlaik projekta ietvaros izbūvēti 444 balsti, kas ir vairāk nekā 62% no kopumā elektrolīnijai nepieciešamajiem, tāpat 113 km garumā izvilkti vadi. Līnijas būvniecību pēc AST pasūtījuma veic pilnsabiedrība LEC, RECK un Empower. «Šobrīd būvniecība tiek veikta posmos Ventspils-Dundaga, Talsi-Kandava, Tume-Tukums, Tukums-Ķemeri, Sloka-Dzintari un Dzintari-Priedaine. Katrā posmā ir cita gatavības pakāpe un darbu temps, bet kopsummā darbi rit veiksmīgi un uz doto brīdi puse no plānotajiem darbiem ir veikta,» par darba gaitu stāsta A.Staltmanis. AST norāda, ka pārbūvētās līnijas pārsvarā atrodas līdzšinējā līniju trasē. 110 kV ķēdes zem sprieguma tiek ieslēgtas pakāpeniski pēc kārtējā posma izbūvēšanas. Savukārt līnijas 330 kV ķēdes darbā tiks ieslēgtas pēc pilnīgas darbu pabeigšanas, kas plānota 2019.gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru