Bankas

Papildināta - Banka Citadele plāno iegādāties 12,5% Mobilly kapitāldaļu

LETA, 29.11.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Citadele» plāno iegādāties 12,5% mobilo pakalpojuma sniedzēja «Mobilly» kapitāldaļu, liecina Konkurences padomes publiskotā informācija.

Konkurences padome informē, ka 2018.gada 14.novembrī saņemts ziņojums par darījumu, ar kuru banka «Citadele» kļūs par 12,5% «Mobilly» kapitāldaļu īpašnieci, tādējādi iegūstot izšķirošu ietekmi kompānijas kapitālā kopā ar esošajiem «Mobilly» vairākuma dalībniekiem.

Konkurences padomei viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem vai papildu izpētes uzsākšanu. Ja lietā būs nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar Konkurences padomi.

Lai aizsargātu apvienošanās dalībnieku komercinformāciju par to darbības plāniem, Konkurences padomes mājaslapā tiek publicēti tikai apvienošanās darījumā iesaistīto uzņēmumu nosaukumi.

Šobrīd «Mobilly» kapitālā, pēc «Firmas.lv» datiem, 30,43% pieder Normundam Bergam, 26,85% pieder Jānim Bergam, 23,22% pieder Uldim Pabērzim, 10,49% pieder alternatīvo ieguldījumu fondam «ZGI-3», 5,37% - Ģirtam Slaviņam, bet 3,64% - SIA «VVMV», kuras īpašnieki savukārt ir Vilis Vītols (10%), Marta Vītola (10%), kā arī viņu bērni - Laura Bulmane (20%), Kristīne Klišāne (20%), Māra Hrgetiča (20%) un Vilis Vītols (20%). «Mobilly» reģistrēta 2003.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 476 860 eiro.

«Mobilly» valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs sacīja, ka līdz ar šo darījumu «Mobilly» sākas jauns attīstības posms, no kura lielākie ieguvēji būs lietotnes klienti. «Sadarbojoties ar banku »Citadele«, mums būs iespēja izstrādāt vēl mūsdienīgus un advancētākus finanšu tehnoloģiju risinājumus. Šis darījums neietekmēs mūsu sadarbību ar esošajiem klientiem. Mēs turpināsim sniegt arvien labākus un ērtākus pakalpojumus un stiprināsim savas līderības pozīcijas klientu servisā,» teica Bergs.

Bankas «Citadele» valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis atzīmēja, ka bankas misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem vairāk iespēju - veikt maksājumus ērtāk, ātrāk un atvieglot ikdienu. «Veicot šo investīciju »Mobilly« attīstībā, mēs esam vienojušies radīt jaunus risinājumus gan »Mobilly«, gan bankas klientiem, kas padarītu esošos pakalpojumus izdevīgākus un sniegtu jaunas iespējas un ērtības abu uzņēmumu klientiem,» teica Beļavskis.

«Mobilly» pērn strādāja ar 961 191 eiro apgrozījumu, kas ir par 15,4% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa saruka 5,2 reizes un bija 8032 eiro. «Mobilly» piedāvā mobilos maksājumus par precēm un pakalpojumiem Latvijas teritorijā.

Pēc aktīvu apmēra banka «Citadele» 2018.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru