Papildināta – Latvijas veikali sāk ierobežot Forevers produktu tirdzniecību 

Veikalu ķēde Rimi Latvija apturējusi tirdzniecību ar visu uzņēmuma SIA Forevers produkciju, kur sastāvā norādīta liellopu gaļa, informēja veikala pārstāve Laura Podskočija. Tāpat Forevers produktu tirdzniecību pārtrauks arī veikalu tīkli Maxima un Iki.

LETA, Db.lv, 27.2.2013

Ekrānšāviņš no Forevers mājas lapas

Papildināta ar 2.,3. un 4. rindkopu.

«Rūpējoties par mūsu pircēju drošību, balstoties uz Pārtikas un veterinārā dienestā mājas lapā pieejamo informāciju, šobrīd Rimi veikalos visā Latvijā līdz turpmākajai informācijai tiek apturēta gaļas pārstrādes uzņēmuma Forevers produkcija, kuras sastāvā ir norādīts «liellopa gaļa»,» norādīja veikala pārstāve.

Veikalu tīklos Maxima atcelta Forevers ražotās liellopu kotlešu masas tirdzniecība. Lai arī šis produkts nav iekļauts «melnajā zirga gaļas sarakstā», Maxima to netirgos, līdz noskaidrosies situācija saistībā ar Forevers produktiem. «Veiksim pārbaudes paši vai gaidīsim atbildīgo iestāžu atzinumu,» Db.lv informēja Maxima pārstāvis Ivars Andiņš, norādot, ka Maxima līdz šim tirgoto Forevers preču klāsts nav liels, piemēram, veikalos netiek tirgotas Forevers desas, pār kurām pašlaik gulstas zirga gaļas ēna.

Forevers produktus vairs netirgos arī Iki veikalos, informēja Palink pārstāve Velga Ozola.  «SIA Palink ir nolēmusi pātraukt gaļas pārstrādes uzņēmuma Forevers piegādāto produktu, kuru sastāvā ir norādīta liellopu gaļa, pārdošanu Iki veikalos visā Latvijā. Šāds lēmums būs spēkā līdz no PVD tiks saņemti oficiālie pārbaudes rezultāti par iespējamo zirgu gaļas klātesamību SIA Forevers produkcijā,» pauda Raimonds Janševskis, SIA Palink mārketinga vadītājs.

Veikalu tīkla Top! pārstāve Ilona Bukša Db.lv pauda, ka attiecīgie produkti no tirdzniecības tiks izņemti līdz ar PVD paziņojumu par zirga gaļas klātesamību liellopa gaļas produktos.

Kā ziņots, vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā - SIA Forevers - ir konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu. Lopu kautuvei Ērgļu novadā Aibi tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā ar to, ka kautuve uzņēmumam Forevers piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu, sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

«Mēs esam pārbaudījuši deviņas kautuves un konstatējām, ka sešās no tām ir pārkāpumi produkcijas izsekojamībā. Tā ir liela problēma, ko varam raksturot kā krāpniecisku shēmu, un nekavēsimies piemērot attiecīgo sodu. Patlaban sodu piemērosim Aibi, kur esam konstatējuši, ka tajā nokauto zirgu gaļa pavadzīmju noformēšanas procesā kaut kādā posmā tikusi pārdēvēta par liellopu gaļu, un tas ir klajš pārkāpums un pārstrādes uzņēmuma maldināšana,» sacīja M. Balodis.

Viņš norādīja, ka soda apmērs ir līdz 500 latiem, bet, ja gada laikā pārkāpums tiek atklāts atkārtoti, sods var sasniegt 3000 latu.

«Esam skatījuši piegādes par pagājušā gada nogali un šī gada sākumu. Visām kautuvēm, kuras nevarēs pierādīt liellopu gaļas izsekojamību, jārēķinās ar soda sankcijām,» norādīja PVD vadītājs.

Viņš arī sacīja, ka zirga gaļas kilograms maksā 95 santīmus, kamēr liellopu gaļa - 1,50 latus par vienu kilogramu. Līdz ar to runa ir ne tikai par krāpšanos ar dokumentiem, bet arī par ievērojamiem naudas līdzekļiem.

Vairāk nekā puse no 416 pērn Latvijā nokautajiem zirgiem jeb 272 zirgi ir nokauti SIA Aibi kautuvē. Lielākā daļa no tiem jeb 203 zirgi ir piegādāti gaļas pārstrādes uzņēmumam SIA Forevers.

Pārbaudes abos uzņēmumos joprojām turpinās, taču jau patlaban iegūtā informācija liecina par to, ka gandrīz visos gadījumos Aibi no 203 zirgiem iegūto gaļu pārstrādes uzņēmumam "Forevers" piegādājusi kā liellopu gaļu. To apliecina pavadzīmes, kurās redzami zirgu identifikācijas numuri ar skaidru norādi, ka piegādājamā prece ir liellopu gaļa, informēja Meistere.

Forevers ražoto produktu marķējumā zirga gaļa kā sastāvdaļa nav minēta. PVD šodien ir saņēmis informāciju, ka Vācijas laboratorijā pārbaudītajos "Forevers" produkcijas paraugos ir konstatēta zirga gaļa. Jau tuvākajā laikā tiek gaidīti testēšanas pārskati.

Forevers zirga gaļu kā liellopu gaļu ir piegādājis arī SIA Heinors - starpnieks, kurš kādā citā kautuvē kautu zirgu gaļu ar jaunu pavadzīmi, kurā tā uzdota par liellopu gaļu, piegādājis SIA Forevers, informēja Meistere

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs - SIA Viļumene, z/s Kalnpierbes un SIA Musino, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Eiropas Komisija ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu nevis zirga gaļu.

Tevi varētu interesēt

Pārtikas un veterinārais dienestam (PVD) ir aizdomas, ka arī Latvijā bijuši gadījumi,...

Zirgu gaļas skandāla dēļ Krievija varētu apturēt gaļas importu no Eiropas Savienības...

Rumānijas varasiestādes, netālu no galvaspilsētas Bukarestes, atklājušas zirga gaļu, kas...

Eiropu pārņēmušais zirga gaļas skandāls sasniedzis Honkongu, kurā izbeigta kompānijas...

Pasaules lielākā pārtikas kompānija Nestle no veikalu plauktiem Itālijā un Spānijā izņēmusi...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Par apavu mazumtirgotāja SIA Euroskor Latvijā jauno īpašnieku kļuvis uzņēmums SIA AZ...

Juvelierizstrādājumu tirgus stabilizējas; pašmāju pircēji meklē un vairāk pērk rotas...

Lielbritānijas otrs lielākais britu apģērbu mazumtirgotājs Next, kurš pērn septembrī atvēra...

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut degvielas tirgotājam SIA East-West Transit (Latvijas...

Slēpotāju trase SIA Riekstu kalns noslēdzis iepirkumu konkursu par sniega pūtēju iegādi...

Anestēzijas un intensīvās terapijas iekārtu un medicīnas preču tirgotāja SIA Medekspresis 2012....

Ņemot vērā, ka elektroniskās cigaretes būtībā ir nikotīnu saturošs šķīdums,...

Apģērbu zīmolu Monton, Mosaic, Baltman, Ivo Nikkolo un Bastion mazumtirgotājs Baltijā uzņēmums...

Pilsētvides un tirdzniecības centru attīstītājs Linstow Center Management iecerējis paplašināt...

Jau kuro reizi pēc Rīgas domes (RD) frakcijas Vienotība un frakcijas Demokrātiskie...