Foto: LETA

Papildināta - VID veiks visu struktūrvienību vadītāju un vietnieku rotāciju 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Inārai Pētersonei šodien uzdots jau tuvākajā laikā veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju, žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

LETA, 2016. gada 03. marts plkst. 16:32

Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Reizniece-Ozola norādīja, ka patlaban nevar komentēt, vai šī rotācija tiks veikta arī reģionālajās struktūrvienībās, taču pilnīgi noteikti tā ir jāveic svarīgākajās struktūrās, proti, Finanšu policijas pārvaldē, Muitas policijas pārvaldē, Nodokļu kontroles pārvaldē un Nodokļu parādu piedziņas pārvaldē. Ja Pētersone redzēs nepieciešamību veikt plašākas rotācijas, viņa tās var īstenot, sacīja Reizniece-Ozola.

Viņa sacīja, ka patlaban padziļināta analīze veikta tikai par Finanšu policijas pārvaldi, bet tāda ir jāveic arī par pārējo VID struktūrvienību darbiniekiem. Arī tas šodien ir uzdots Pētersonei.

«Dienestā ir krīzes situācija, dati ir šokējoši, «vēzis» struktūras ir skāris diezgan dziļi. Tāpēc visu struktūrvienību vadītāji un viņu vietnieki tiks rotēti, lai pārrautu jebkādas iespējamās korporatīvās saites ar noziedzīgo pasauli,» uzsvēra Reizniece-Ozola.

Pētersone, jautāta, vai šāda rotācija nozīmēs, ka struktūrvienību vadītāji varētu zaudēt darbu vai tikai tiktu norīkoti darbā dienesta citā struktūrā, sacīja, ka tas vēl ir jāanalizē, jo šis mehānisms tikai šodien pārrunāts ar finanšu ministri.

Finanšu ministre arī sacīja, ka Pētersonei līdz 1.maijam jānodrošina, ka tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, nestrādātu esošajās VID struktūrās.

Pētersone šodien žurnālistiem norādīja ka medijos izskanējušais darbinieku skaits - 173 - nekādā veidā nav saistīts ar to sarakstu, ko Pētersone iesniegusi Reizniecei-Ozolai. Šo VID amatpersonu deklarāciju padziļināta izvērtēšana par 2014.-2015.gadu tiek veikta jau kopš septembra.

Jau līdz šī gada janvārim ieņēmumu un izdevumu analīze tika veikta 33 VID darbiniekiem, 15 darbiniekiem tika pieprasīta papildu deklarācija, bet pieciem darbiniekiem tika veikts nodokļu audits, kā rezultātā budžetā papildus tika aprēķināti 73 000 eiro. Patlaban 55 no 173 darbiniekiem jau ir snieguši nepieciešamos paskaidrojumus par deklarācijā norādīto un attiecībā uz viņiem pārbaude ir pabeigta.

Gan VID vadītāja, gan finanšu ministre norādīja, ka negodprātīgo darbinieku saraksts ir slepens un netiks publiskots pat tajā esošo darbinieku skaits. Šajā sarakstā iekļauti darbinieki, par kuriem jau ir savākti pierādījumi par viņu negodprātīgo darbību un izdarīti attiecīgie secinājumi.

«Mūsu rīcībā esošie dati tika salīdzināti ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informāciju, un abas šīs informācijas bija gandrīz identiskas,» norādīja Pētersone.

Viņa piebilda, ka līdz 1.maijam būs jāpieņem sākotnējais lēmums par darba attiecību pārtraukšanu ar šiem darbiniekiem. «Tas būs pirmais solis. Protams, pēc tam šie darbinieki manu lēmumu varēs pārsūdzēt finanšu ministrei, un pēc tam vēl var sekot tiesvedība, taču līdz 1.maijam šis pirmais solis ir jāsper,» skaidroja Pētersone.

Reizniece-Ozola šodien ar Pētersoni pārrunāja arī iespējamās likumdošanas izmaiņas, kas varētu palīdzēt uzlabot VID darbu. Pārrunāta pienākumu sadale starp VID un KNAB valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudē un nolemts, ka sākotnēji tās izvērtē VID un tad padziļinātai pārbaudei nodod KNAB. Nepieciešama arī VID struktūrvienību vadītāju lielāka atbildība par savu darbinieku deklarācijās ietverto informāciju.

Pētersone norādīja, ka patlaban ļoti daudzi cilvēki dzīvo civillaulībā, tāpēc amatpersonu deklarāciju nepubliskojamajā daļā būtu jānorāda arī amatpersonas civilpartneris.

Tika diskutēts arī par Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības dienesta pakļautību - vai to atstāt Finanšu policijas pakļautībā vai tieši pakļaut ģenerāldirektorei, bet par šo jautājumu vēl būs plašākas diskusijas.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 16. februāris plkst. 10:37

Līdz šim brīdim Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir saņēmis 67 valsts amatpersonu...

2016. gada 27. janvāris plkst. 14:58

Patlaban par smagiem finanšu noziegumiem piemērotie sodi ir neadekvāti un kļūst arvien...

2016. gada 18. janvāris plkst. 10:12

Pašreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura jaunajā valdībā, iespējams,...

2016. gada 11. janvāris plkst. 16:04

Pagājušajā gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto budžeta ieņēmumu plāns...

2016. gada 06. janvāris plkst. 11:40

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) noslēgusi gadu, iegādājoties SIA Biroju centrs Ezerparks...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2016. gada 03. marts plkst. 13:43

Saeima ceturtdien, 3.martā, tiesībsarga amatā atkārtoti apstiprināja Juri Jansonu. Saeimas sēdē...

2016. gada 03. marts plkst. 9:54

Kravas automašīnu skaits, kas ir rindās uz Latvijas-Krievijas robežas, šodien salīdzinājumā ar...

2016. gada 02. marts plkst. 17:52

Valsts kontroles (VK) revīzijas rezultātā sniegtie ieteikumi pašvaldību ceļu un ielu attīstīšanai...

2016. gada 02. marts plkst. 16:44

Ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem jādod skaidrs signāls, ka valsts ir gatava sniegt...

2016. gada 02. marts plkst. 14:18

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 3.martā, dosies iepazīšanās vizītē uz...

2016. gada 02. marts plkst. 13:40

Iniciatīva ieviest obligātu notariālu formu visiem nekustamā īpašuma atsavināšanas...

2016. gada 02. marts plkst. 12:38

Publiskās un privātās partnerības (PPP) 160,6 miljonu eiro vērtā Ķekavas apvedceļā projekta...

2016. gada 02. marts plkst. 12:15

Februāra sākumā Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki...