Pakalpojumi

Papildināta - VVD pārtrauc līgumu ar Skonto būvi

Dienas Bizness, 08.07.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts vides dienests (VVD) trešdien, 2015. gada 8. jūlijā, nosūtījis SIA Skonto Būve paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā Vēsturiski piesārņoto vietu Inčukalna sērskābie gudrona dīķi sanācijas darbi, informē VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

VVD ir pieņēmis šādu lēmumu, ņemot vērā uzņēmēja paziņojumus un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu. Rūpīgi izvērtējot alternatīvas, šobrīd līguma izbeigšana VVD ieskatā ir vienīgais risinājums, lai pabeigtu piesārņotās vietas sanāciju un nezaudētu Eiropas Savienības finansējumu.

Komentējot līguma izbeigšanas iemeslus, VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova uzsver: «Garās un laikietilpīgās sarunās un sarakstēs ar SIA Skonto Būve VVD guva pārliecību, ka uzņēmums nespēj un nevēlas pildīt līgumu, tai skaitā, sanācijas darbu veikšanu Ziemeļu dīķī. Tieši Ziemeļu dīķis ir galvenais pazemes ūdeņu piesārņojuma avots Inčukalnā. Neveicot vietas sanāciju, valsts riskē zaudēt arī Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu. Līguma izbeigšana nenozīmē šī projekta beigas, tieši pretēji - VVD turpinās darbu pie šī projekta īstenošanas līdz pilnīgai projekta mērķu sasniegšanai.»

Valsts vides dienests (turpmāk – VVD) ir informējis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par pieņemto lēmumu pārtraukt 2010.gada 24.septembrī starp VVD un SIA Skonto Būve noslēgto līgumu, informē VARAM.

Lēmums ir pieņemts, rūpīgi izvērtējot situāciju, iespējamos riskus un rīcības alternatīvas, lai nodrošinātu projekta īstenošanu. Pirms lēmuma pieņemšanas tika piesaistīti pieredzējuši juristi, kā arī iesaistītas atbildīgās institūcijas, skaidro VARAM.

VARAM uzsver, ka šobrīd būtiski turpināt īstenot šo sanācijas projektu un maksimāli izmantot projektam piešķirto ES fondu finansējumu. Atbildīgās institūcijas turpinās darbu pie Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas, lai novērsu riskus gan iedzīvotāju veselībai, gan apkārtējai videi.

Pārtrauktā sanācijas darbu līguma mērķis bija novērst turpmāku piesārņojošo vielu, īpaši sērskābā gudrona atkritumvielu emisiju no abiem sērskābā gudrona dīķiem pazemes ūdeņos un turpmāku piesārņojuma izplatīšanos piegulošās teritorijas gruntsūdeņos, virszemes ūdeņos, kā arī gruntī un augsnē, vienlaikus nodrošinot, ka tiek uzlabota gruntsūdens, virszemes ūdens, kā arī augsnes un grunts kvalitāte piegulošajā teritorijā, skaidro VARAM.

Jau vēstīts, ka vakar Skonto būve paziņoja: tā kā VVD apzināti pārkāpis līguma nosacījumus un nepamatoti atteicies noteiktajā termiņā veikt apmaksu par martā veiktajiem darbiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektā, 6. jūlijā SIA Skonto Būve iesniegusi prasības pieteikumu tiesā pret VVD.

Komentāri

Pievienot komentāru