Pakalpojumi

Papildināta - Zaļā josta pērk atkritumu apsaimniekotāju Vides pakalpojumu grupa

Dienas Bizness, 27.02.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanas uzņēmums SIA Zaļā josta iegādājies atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu Vides pakalpojumu grupa (VPG).

Papildināta ar SIA Vides pakalpojumu grupa un SIA Zaļā josta komentāriem no 3. rindkopas.

«Izvērtējot uzņēmuma attīstības plānus un konkurentus, piedāvājām VPG īpašniekiem – Bioinvest uzņēmumam – iegādāties viņu atkritumu apsaimniekošanas biznesu, jo tas saskanēja ar mūsu iecerēm paplašināt savu darbību, lai nostiprinātos tirgū kā spēcīgs nozares dalībnieks, un Bioinvest piekrita,» skaidro Zaļā josta valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

SIA Vides pakalpojumu grupa padomes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs DB norādīja, ka šobrīd ir nedaudz citas prioritātes un citi projekti, un izdevies atrast sadarbības partneri un vienoties par darījumu. Jautāts, vai turpinās darbību uzņēmumā, G. Kokorēvičs norādīja, ka nē.

Savukārt SIA Zaļā josta vadītājs Jānis Lapsa DB atzīmēja: «Revolūcijas nebūs, un uzņēmumā faktiski viss paliks pa vecam. Arī klientiem nekas īpaši nemainīsies.»

Jautātās, kā uzņēmums nonācis pie šāda lēmuma iegādāties SIA Vides pakalpojumu grupu, viņš pastāstīja, ka bijusi vēlme apvienot spēkus un piedāvāt vairāk pakalpojumus klientiem, ilgtermiņā veidojot faktiski vienas pieturas aģentūru.

Darījuma summa netiek atklāta, jo tā esot konfidenciāla informācija.

SIA Zaļā josta 2012. gadā apgrozīja 2,6 milj. Ls, bet uzņēmuma peļņa veidoja vairāk nekā 362 tūkst. Ls. Vidēji aizpērn kompānijā strādāja 11 darbinieki.

Savukārt VPG 2012. gada apgrozījums veido 4,9 milj. Ls, tomēr gads noslēgts ar zaudējumiem vairāk nekā 85,2 tūkstošus latu apjomā. Kompānijā strādāja vidēji 168 darbinieki, liecina Lursoft dati. Pašlaik valdes priekšsēdētājas amata pienākumus pilda Ieva Jansone (iepriekš - Prikule). Savukārt bijušais valdes loceklis Guntars Kokarevičs tagad darbojas uzņēmuma padomē kopā ar Hariju Krongornu un Jāni Vilgertu. Līdz 2012. gada jūlijam uzņēmums bija pazīstams ar nosaukumu Veolia vides serviss.

2011. gada decembrī iepriekšējais uzņēmuma īpašnieks Veolia Environment paziņoja, ka plāno pārdot daļu savu aktīvu dažādos pasaules reģionos, lai uzlabotu koncerna finanšu situāciju un samazinātu kredītsaistības. Pirms īpašnieku maiņas Veolia vides serviss (tagad - VPG) īpašnieki ar 51% kontrolpaketi bija Francijas uzņēmums Veolia Proprete un SIA INPO 3 pilnībā piederošā SIA Bioinvest, kurai piederēja 49% Veolia vides serviss daļu. Pašlaik pēc Lursoft datiem uzņēmums pilnībā pieder SIA ZMK Investīcijas.