Auto

Pēc sīvas cīņas par varas grožiem no amata atkāpjas Volkswagen priekšsēdētājs

LETA--WSJ, 27.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Sestdien dramatiski noslēgusies cīņa par varas grožiem Vācijas autobūves koncernā Volkswagen, kad kompānijas priekšsēdētājs un autoražotāja dibinātāja mazdēls Ferdinands Pīhs negaidīti paziņoja par atkāpšanos no amata.

Šāds paziņojums tika izplatīts pēc tam, kad Pīhs bija zaudējis naidpilnā cīņā, kuras laikā viņš centās no uzņēmuma vadītāja amata izspiest Martinu Vinterkornu.

Pīhs vienā no lielākajiem Eiropas koncerniem bija dominējis vairākas desmitgades, veicinot Volkswagen izaugsmi līdz globālai autobūves grupai ar vairāk nekā 600 000 darbinieku, kurai tiek prognozēta konkurentu Toyota un General Motors apsteigšana, lai kļūtu par pasaulē lielāko autoražotāju.

Savos jaunākajos mēģinājumos Pīhs centās izstumt Vinterkornu no vadītāja amata, viņam pārmetot nespēju noteikt globālo tirgu attīstību un tādējādi traucējot Volkswagen iesaistīties sīvākā konkurences cīņā ar Toyota un General Motors.

Taču Pīha centieni cieta neveiksmi, izbeidzot vienu no korporatīvās Vācijas leģendārākajām karjerām un paverot iespējas būtiskām vadības izmaiņām.

«Pīha aiziešana paredz būtiskas izmaiņas Volkswagen varas struktūrā, un varētu tikt piedzīvotas dramatiskas izmaiņas tajā, kā tiek pārvaldīts viens no pasaulē lielākajiem autoražotājiem,» norāda analītiķi.

Pagaidu Volkswagen priekšsēdētāja pienākumus uzņemsies kompānijas valdes priekšsēdētāja vietnieks un bijušais arodbiedrības IG Metall vadītājs Bertholds Hūbers. Jaunais priekšsēdētājs varētu tikt izraudzīts jau 5. maijā, kad notiks nākamā akcionāru ikgadējā sanāksme.

Tāpat par aiziešu no Volkswagen valdes paziņojusi Pīha sieva Ursula.