Būve

Piena pārstrādes produktu ražotne būvē attīrīšanas iekārtas

Dienas Bizness, 29.07.2015

Foto: Ivars Bogdanovs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA «Baltic Dairy Board» bijušajā «Bauskas piena» kombināta teritorijā sācis būvēt attīrīšanas iekārtas, celtnieks – SIA «Benson Industry», vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Iedzīvotāji pauduši uztraukumu, vai neatkārtosies kādreizējā situācija, kad attīrīšanas iekārtu apkaimē bija spēcīga smaka. SIA «Baltic Dairy Board» valdes priekšsēdētājs Kaspars Kazāks teic, ka iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas.

Uz sabiedrisko apspriešanu, kas notika pirms mēneša, iedzīvotāji ieradās ļoti mazā skaitā, informē K. Kazāks. Viņš uzsvēra, ka centušies par apspriešanu cilvēkus informēt, cik iespējams.

Vairākumam uzrunāto ļaužu visvairāk rūp, lai nav smakas, kas kādreiz bijusi no attīrīšanas iekārtām. Kaspars Kazāks uzsver, ka tādu problēmu nebūs: «Uzskatu, ka vecās attīrīšanas iekārtas nemaz nevarēja saukt par attīrīšanu. Tas bija skata pēc burbuļojošs ūdens, un attīrīšanas līmenis bija ļoti zems.»

SIA «Baltic Dairy Board» pirms diviem gadiem kā SIA «Sigilo KV» izsolē iegādājās maksātnespējīgo AS «Bauskas piens» un uzsāka rūpnīcas būvniecību. Šogad piesaistīti Krievijas investori, ziņo aģentūra LETA.

Rūpnīcas platība būs vairāk nekā 800 kvadrātmetri, un to plānots pabeigt šā gada novembrī. No laktozes pārstrādes fermentācijas ceļā iecerēts iegūt etanolu, ko tālāk pārstrādāt par bioetanolu, augstvērtīgas lopbarības piedevas, kā arī attīrītu, sašķidrinātu ogļskābo gāzi. Tāpat plānots iegūt sūkalu proteīnu, kuru tālāk pārstrādās pulverī. Sūkalas uzņēmums iecerējis iepirkt no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas siera un biezpiena ražotājiem.

Plašāk lasiet portālā Bauskas Dzīve.

Komentāri

Pievienot komentāru