Būvniecība un īpašums

Plāno noteikt atbildību piedalīties evakuācijā, atskanot ugunsgrēka signalizācijai

LETA, 30.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Normatīvajos aktos paredzēts noteikt atbildību cilvēkiem piedalīties evakuācijā un pamest ēku, atskanot ugunsgrēka signalizācijai.

To pirmdien Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) norādīja uz publiski izskanējušo gadījumu, kad, atskanot ugunsgrēka signalizācijai, veselības centrā iedzīvotāji neiet ārā, jo nevēlas zaudēt vietu rindā. VUGD darbinieki informēja, ka šis gadījums tiks pārbaudīts.

Pirmdien prezentāciju par Maximas sniegto palīdzību Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, uzņēmuma ēku pārbaudēm un darbinieku apstākļu uzlabošanu sniedza Maxima korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Tiek vērtētas valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību rīcības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

Komentāri

Pievienot komentāru