Internets

PTAC «melnajā sarakstā» iekļautie, ar tirdzniecību saistītie uzņēmumi

LETA, 10.01.2018

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai patērētājiem būtu vieglāk izvairīties no negodprātīgiem tirdzniecībā nodarbinātiem komersantiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izveidojis «melno sarakstu», kurā iekļauti 19 uzņēmumi, no kuriem 14 veic aktīvu saimniecisko darbību, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāvji.

PTAC pārstāvji norādīja, ka pērn notikušas 75 komisijas sēdes, kurās 52 gadījumos pieņemti patērētājiem labvēlīgi lēmumi, bet 23 gadījumos patērētāju prasība tika noraidīta. No 52 komisijā pieņemtajiem patērētājiem labvēlīgajiem lēmumiem 42 gadījumos ir stājies spēkā lēmumu labprātīgās izpildes termiņš, no tiem 20 lēmumi ir izpildīti, savukārt 22 lēmumi nav izpildīti, un komersanti iekļauti PTAC «melnajā sarakstā».

Komersanti «melnajā sarakstā» visbiežāk iekļauti, jo nav izpildījuši PTAC uzlikto pienākumu atmaksāt naudu par pasūtītajām un nepiegādātajām precēm. Tāpat komersanti sarakstā iekļauti, jo neveic uzlikto pienākumu veikt preču maiņu pret līguma noteikumiem atbilstošām precēm, visbiežāk tie ir apavi.

Pašlaik PTAC melnajā sarakstā iekļauti SIA «TVshopEXTRA.lv», SIA «ETG», SIA «Zelta Adatiņas A», SIA «Hemat», SIA «Leba», IK «VIPMode», SIA «KD17», SIA «G.Sidrabiņš», SIA «Neostore», SIA «ISG», SIA «Salezone.lv», SIA «Solid group» un SIA «Meilleur Interiour».

No PTAC melnajā sarakstā iekļautajiem komersantiem saimniecisko darbību izbeiguši SIA «Perseus Paviljon», SIA «GoAdventure», SIA «Jagrs», SIA «Prudenta» un SIA «KM Trade».

Komentāri

Pievienot komentāru