Tirdzniecība un pakalpojumi

PVD atklājis nopietnus higiēnas normu pārkāpumus Kauguru kafejnīcā Bez-e

LETA, 14.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par virknes higiēnas prasību neievērošanu ierosinājis administratīvo lietvedību pret Kauguru kafejnīcu-konditoreju Bez-e, informēja PVD pārstāvji.

Kafejnīcā konstatēta elementāru higiēnas prasību neievērošana - netīras grīdas, darba virsmas, trauki, ventilācijas iekārta, kā arī nepareiza pārtikas produktu uzglabāšana. Jēlprodukti un gatavie produkti uzglabāti vienuviet, gatavā produkcija - konditorejas izstrādājumi - novietoti blakus sadzīves atkritumiem, radot piesārņojuma risku. Tāpat konstatēti produkti - siers, pīrādziņu gaļa, iesala ekstrakts un kanēlis - ar beigušos derīguma termiņu. Konstatēti arī citi ar higiēnas prasību neievērošanu saistīti pārkāpumi.

Kā norāda PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja Ina Šubina, faktiski minētajā kafejnīcā tika konstatēti tikpat nopietni pārkāpumi kā SIA Kindercatering, kuras darbības rezultātā šonedēļ ar salmonelozi Rīgā saslimuši vairāku bērnudārzu bērni un kuras darbība ir apturēta.

«Taču, ņemot vērā to, ka uzņēmēja atzina nepilnības un bija gatava tās operatīvi novērst, pieņēmām lēmumu neapturēt uzņēmuma darbību. Ļoti žēl, ka jaunajai uzņēmējai ar savu konkrētu vīziju par to, kādā veidā tā vēlas darboties, pietrūcis drosmes, pacietības un vēlmes uzlabot elementāras lietas un turpināt darbu,» sacīja PVD pārstāve.

Viņa arī norādīja, ka uzņēmējiem, kuri vēlas sākt pārtikas ražošanas biznesu, dibinot savu uzņēmumu vai pievēršoties mājražošanai, ir jābūt ne tikai vīzijai par attīstību, bet arī izpratnei par pārtikas drošības un higiēnas noteikumiem. Ja nepieciešams, PVD pēc uzņēmēja aicinājuma var veikt pārbaudi vēl pirms uzņēmuma darbības sākšanas.

Kā liecina Firmas.lv dati, kafejnīca Bez-e pieder individuālajam komersantam Mēs-12, kura īpašniece ir Taira Apaļā.