Ražošana

Rebenoks: Paziņojumi pret Olainfarm vērtējami kā mēģinājumi panākt tā vērtības samazināšanos

Db.lv, 13.09.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AS «Olainfarm» jaunā padome ir ievēlēta tiesiski, pārstāv akcionāru intereses un strādā uzņēmuma ilgtermiņa interesēs, realizējot un attīstot Valērija Maligina uzņēmuma attīstības vīziju, paziņojumā norāda kompānijas padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.

«Jaunajai vadībai ir izdevies novērst uzņēmuma vērtības samazināšanos, un publiskie paziņojumi pret «Olainfarm» ir vērtējami kā izmisīgi mēģinājumi turpināt graut uzņēmuma reputāciju un atkal panākt tā vērtības samazināšanos,» viņš uzsver.

Ļoti iespējams, ka, pateicoties aktīvai akcionāru iesaistei, patiešām ir izdevies novērst reiderisma mēģinājumu pret uzņēmumu. Par to liecina daudzas pazīmes, ko varējām novērot iepriekšējās «Olainfarm padomes» darbības laikā.

'«Kamēr uzņēmumu vadīja iepriekšējā padome, «Olainfarm» akciju cena nokritās par 16% un akcionāri zaudēja vairāk nekā 20 miljonus eiro. Iespējams, ka tā bija kādas lielākas shēmas sastāvdaļa, lai, panākot uzņēmuma vērtības krišanos, to vēlāk pārņemtu. Par to ļauj domāt arī pret uzņēmumu vērstie asie publiskie paziņojumi no iepriekš neveiksmīgi strādājošās padomes locekļu puses. Savukārt vairākums uzņēmuma akcionāru, darbinieku, kā arī birža ir ļoti pozitīvi novērtējuši jaunās padomes uzsāktās iniciatīvas – uzņēmuma vērtība ir nostabilizējusies un ir novērojama izaugsme,» norāda P. Rebenoks.

«Aicinu Niku Saveļjevu un Signi Balderi-Sildzedzi, kura pārstāv savu divpadsmitgadīgo meitu Annu Emīliju Maliginu, būt konstruktīvām un ar dažādiem publiskiem paziņojumiem necensties graut Olainfarm reputāciju un nevērsties pret Valērija Maligina izloloto uzņēmumu. Ja kādam no akcionāriem tiešām ir interese par reālo uzņēmuma darbu, aicinām atnākt uz kādu no akcionāru sapulcēm vai padomes sēdēm un šos jautājumus pārrunāt klātienē. Līdz šim diemžēl ne N. Saveļjeva, ne S. Baldere-Sildzedze nav uzskatījušas par nepieciešamu to darīt. Ļoti iespējams, ka tieši šī iemesla dēļ ar viņām šobrīd manipulē citas ar uzņēmumu nesaistītas personas,» pauž uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.