Revertas prasībā pret bijušajiem akcionāriem par ieguldījuma līguma pārkāpumu spriedumu pasludinās novembra sākumā 

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta 19. oktobrī pabeidza prasītājas – AS Reverta – un atbildētāju apelācijas sūdzību izskatīšanu par Rīgas apgabaltiesas 2013.gada 7.jūnija spriedumu, ar kuru daļēji apmierināta AS Reverta prasība pret sabiedrības bijušajiem akcionāriem par zaudējumu atlīdzību un priekšā stāvošo zaudējumu nodrošināšanu.

Žanete Hāka, 19.10.2016

Kā informē AT pārstāvji, AT lietu skatīja 18. un 19.oktobrī. Tiesas sēdē prasītājas AS Reverta pārstāvis iesniedza prasības precizējums, kas tika pieņemti daļā. Tajos precizēts prasījums daļā par priekšā stāvošu zaudējumu nodrošināšanu, lūdzot piedzīt šos zaudējumus 120 518,38 EUR apmērā. Tiesa uzklausīja procesa dalībniekus un pabeidza lietas izskatīšanu pēc būtības. Tiesa paziņoja, ka nolēmumu lietā pasludinās 2.novembrī plkst. 13.00.

AS Reverta ar prasību tiesā pret bijušajiem AS “Parex banka” akcionāriem Viktoru Krasovicki un Valēriju Karginu vērsās par 2008.gada 10.novembra Ieguldījuma līguma pārkāpumu.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2013.gada 7.jūnijā piedzina solidāri no atbildētājiem zaudējumus Ls 10 000 un nodrošināja par labu AS Reverta priekšā stāvošos zaudējumus no nepienācīgas nodokļu nomaksas Ls 1 739 998 apmērā un apķīlāja katra atbildētāja kontā naudas līdzekļus Ls 869 999 apmērā. 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.