22.februārī Rēzeknē atklās mūsdienīgu jauno produktu attīstības laboratoriju plastmasas produktu prototipēšanai, Db.lv informēja Rēzeknes domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Šādi aprīkots prototipēšanas centrs faktiski būs vienīgais Baltijā (tuvākā šāda veida laboratorija atrodas Viļņā, tomēr Rēzeknē izveidotā to apsteidz tehnoloģiju ziņā). Izmantojot laboratorijas pakalpojumus, uzņēmēji spēs uzlabot esošo produkciju un izstrādāt kardināli jaunus produktus.
"Latgales reģiona rūpniecības uzņēmumiem jāiet līdzi laikam un jādomā par nākotni. Savukārt nākotne pieder augstajām tehnoloģijām. Vairāku uzņēmumu ražoto produkciju nepieciešams modernizēt. Izmantojot prototipēšanas centra pakalpojumus, uzņēmējiem būs iespējams uzlabot atsevišķas konstrukcijas, detaļas un produkcijas dizainu", ir pārliecināts Rēzeknes Domes Attīstības pārvaldes "Rēzeknes Biznesa centrs" vadītājs Māris Igavens.
Plastmasas produktu prototipēšanas laboratorija palīdzēs rūpniecības uzņēmumiem izveidot un attīstīt jaunus produktus, veicinās arhitektūras un būvniecības ieceru ātrāku realizāciju, sekmēs Latvijas zinātnieku izgudrojumus, piesaistīs jauniešu interesi par inženiertehnoloģijām un nodrošinās potenciālos investorus ar nepieciešamajām telpām Latgalē. Tādā veidā kļūs iespējams paaugstināt ražotāju konkurētspēju, palielināt algas un radīt jaunas darba vietas Latgalē.
Plastmasas prototipu izgatavošanas centrs izveidots Phare projekta Latgales inženiertehnoloģiju klastera ietvaros. Šī 2,7 miljonus latu vērtā projekta iniciators bija Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra Rēzeknes Biznesa centrs (tagad Rēzeknes Domes Attīstības pārvalde Rēzeknes Biznesa centrs).
Projekta rezultātu sekmīgai sasniegšanai un to ilgtspējības nodrošināšanai tika atjaunots 2000. gadā izveidotais Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs, kas arī bija projekta pieteicējs partnerībā ar Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Augstskolu, Līvānu novada domi, biedrību Starptautiskā lietišķās optikas biedrība, biedrību Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācija. Projekta izstrādē līdzdarbojās lielākie un jaunām idejām gatavie Latgales reģiona inženiertehnoloģiju uzņēmumi, kā arī a/s Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona.
Projekta ietvaros Līvānos veiksmīgi izveidots inženiertehnoloģiju un inovāciju centrs, Daugavpils universitātei bija plānots iegādāt jaudīgu datortehniku un programmnodrošinājumu automatizētās projektēšanas un laboratorijai, Rēzeknes augstskolā savukārt – laboratorijas ķīmijas un fizikas materiālu testēšanai.