Rīgā sākas koku ciršanas lieguma periods 

Rīgas pilsētas būvvalde atgādina, ka no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam Rīgas pilsētas teritorijā ir aizliegta augošu koku ciršana, tāpēc iedzīvotāji aicināti savlaicīgi vērsties Būvvaldē koku ciršanas atļaujas saņemšanai.

Dienas Bizness, 27.3.2015

Lai paspētu saņemt koku ciršanas atļauju pirms koku ciršanas lieguma perioda, iesniegumu par atļauju cirst ārpus meža augošus kokus Būvvaldē nepieciešams iesniegt līdz šī gada 31. martam. Savukārt pēc 1. aprīļa un lieguma periodā Būvvaldē saņemtie iedzīvotāju iesniegumi par koku ciršanu tiks izskatīti Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdēs, bet izsniegtās koku ciršanas atļaujas varēs tikt realizētas tikai no 1. jūlija.

Par noteikumu pārkāpšanu fiziskām personām var tikt piemērots sods līdz 700 eiro par vienu koku, bet juridiskām personām līdz pat 1400 eiro.

Koku ciršanas lieguma periods noteikts, lai saudzētu Rīgas pilsētas teritorijā esošos apstādījumus to veģetācijas perioda sākumposmā – plaukšanas laikā, kā arī aizsargātu tajos ligzdojošos putnus.

Ņemot vērā Būvvaldes līdzšinējo pieredzi, kad diemžēl ir nācies konstatēt lieguma periodā cirstus kokus, Būvvalde pastiprināti veiks pārbaudes ne tikai pilsētas centrā, bet arī mikrorajonos un attālākās apkaimēs. Papildu apstādījumu inspektoru veiktajām kontrolēm aicinām arī sabiedrību aktīvi iesaistīties šajā kontroles procesā un par pārkāpumiem nekavējoties informēt Rīgas pilsētas būvvaldi vai Rīgas Pašvaldības policiju.

Koku ciršana laika posmā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam ir atļauta vienīgi gadījumos, kad koku ciršanas atļaujā ir norādīts, ka pašvaldība koka ciršanu ir atzinusi par neatliekamu, jo koks atzīts par bīstamu sabiedrībai. Šis liegums neattiecas arī uz augļu koku ciršanu un kokiem, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem. Kā arī kokiem ārpus pilsētām teritorijās, kur saskaņā ar normatīvajiem aktiem par aizsargjoslām, meliorāciju, autoceļiem un dzelzceļiem koku audzēšana ir aizliegta.

Koku ciršanas lieguma periods ir noteikts Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumos Nr. 309 Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža.

 

No šīs sadaļas

Rīgas cirkā ir sākta ēkas kupola nestspējas fiziskā pārbaude ar astoņu tonnu...

Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka atzīta par pērnā gada labāko sabiedrisko jaunbūvi Latvijā...

Pēc 19. martā Rīgas cirkā notikušā ugunsgrēka ēkas otrā stāva gaiteņi nokvēpuši...

Ceturtdien Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja Civilprocesa likuma grozījumus, kas paredz ieviest...

Ceturtdien VAS Valsts nekustamie īpašumi rīkoja divu patruļkuģu izsoli, informē VNĪ Komunikācijas...

VAS Privatizācijas aģentūra (PA) ir apstiprinājusi AS Daugavpils specializētais autotransporta...

Šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga...

Ceļu būvniecības uzņēmums AS Kauno tiltai iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB),...

Noslēdzies Siguldas novada domes izsludinātais iepirkums par sporta kompleksa projektēšanu...

Pēdējo piecu gadu laikā atkritumu savākšana ceļmalās ir izmaksājusi vienu miljonu euro,...